453 der artillerie W. Hemmes als Commissaris op. In de 2« Tacature werd niet voorzien. Het reservefonds, dat 1 Januari 1894 bedroeg f 67.01, was den lcn Januari 1895 groot f 72.47.— Bijzondere uitgaven werden niet gedaan. Op verzoek van den "Wd. Directeur worden diens handelingen na de overname van het Directeurschap door de vergadering goedgekeurd. De Wd. Directeur deelt daarop mede, dat is ingekomen een voorstel van het lid C. de Waal tot reglementswijziging. Aangezien evenwel ingevolge Art. 7 van het Reglement dergelijke voorstellen vóór 1 Decem ber moeten worden ingediend, wat in casu niet het geval is, kan liet op deze vergadering niet worden behandeld. Het voorstel zal dus eerst door het op deze vergadering te kiezen Bestuur in behandeling worden genomen. Thans wordt overgegaan tot de keuze van een nieuw bestuur, waarvan de uitslag is, dat worden gekozen: tot DirecteurE. Lankhout. tot Commissarissen: P- Wiersma. W. Hemmes. De kapitein Wiersma niet aanwezig zijnde, neemt de Directeur op zich, den uitslag der stemming mede te deelen. (Evenals de andere bestuurs leden, verklaart ook de kapitein Wiersma zich, na zijne terugkomst te Batavia, bereid, als Commissaris op te treden. Het bestuur deelt thans mede, dat het met de voorstellen van het lid C. de Waal, welke ten doel hebben betere controle uit te oefenen op den ouderdom der ingeschreven paarden, niet geheel kan meegaan. Het stelt zich voor deze voorstellen door den druk aan de leden bekend te maken, en daarbij tevens de noodige toelichtingen en eventueele voor stellen te voegen; de leden buiten Batavia zullen dan schriftelijk van hun gevoelen kunnen doen blijken, en zal in de volgende algemeene vergadering over de voorstellen worden beslist. Yerder niets aan de orde zijnde, en ook geen der aanwezige leden meer het woord verlangende, wordt de vergadering gesloten. De Directeur, E. Lankhout. Sociale toestand der officiersgezinnen. In eene memorie betreffende de officieren van het Nederlandsch-Indische leger, in opdracht van den Minister van Koloniën samengesteld door Dr. P. van Geer, komt o. m. een statistiek voor, omtrent den socialen toestand der gezinnen van actieve en gepensionneerde officieren van dat leger.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 470