- 455 Te zamen genomen is bij 91.6 procent der gehuwden de man ouder dan de vrouw en bij 8.4 procent de man jonger dan de vrouw; gemiddeld over al de gehuwden is de man 8^ jaar ouder dan de vrouw. Dit verschil is ongeveer tweemaal zoo groot, als bij de rijksambtenaren in Nederland. Ook in vergelijking met andere cathegorieën blijkt, dat het verschil in leeftijd tusschen man en vrouw bij de officieren van het Ne- derlandsch-Indische leger betrekkelijk aanzienlijk is. Daarentegen is de verhouding van het aantal ongehuwden tot het aantal gehuwden hier grooter. In het aantal kinderen en den leeftijd van het jongste, is echter geen verschil van beteekenis te bespeuren. Bij 27 paren is de man 25 of meer jaren ouder dan de vrouw; de grootste verschillen zijn aan de eene zijde, dat de man 45 jaren ouder is dan de vrouw, aan de andere, dat hij 12 jaren jonger is. Van de 1650 gezinnen zijn 1048 met kinderen gezegend, 602 kinderloos. Van de weduwnaars bleven ongeveer evenveel met- als zonder kinderen achter. Bij de gezinnen met kinderen is het grootst aantal kinderen 11, het gemiddeld aantal 3. Hierbij moet niet uit het oog worden verloren, dat alleen die kinderen zijn geteld, welke bij het overlijden van den vader voor pensioen in aan merking komen, dus de jongens tot 18, de meisjes tot 23 jarigen leeftjjd of vroeger huwelijk. Wijzigingen in de uitrusting der cavalerie bij het Duitsche leger. In het Armee-Verordnungsblatt No. 1 van 17 Januari jl. lezen wij het volgende omtrent aan te brengen veranderingen in de uitrusting der cavalerie: 1°. De karabijn zal, aan het zadel bevestigd, achter het rechter dijbeen van den ruiter worden gedragen, zoodanig, dat het wapen verticaal hangt; de sabel op overeenkomstige wijze aan het zadel achter het linker dijbeen. 2°. De onderste ring aan de sabelscheede en de lange afhangriem komen te vervallen. 3°. Tot berging van de kleeding- en uitrustingstukken worden zakken van zeildoek ingevoerd, die onder aan de poetszakken worden bevestigd. Esn en ander werd vastgesteld bij Keizerlijk besluit van 10 Januari jl. (Mil. Weekblad De beschuit bij het Fransche leger in discrediet. Na uitgebreide proeven bij het Fransche leger genomen is de be schuit definitief geschrapt uit de rij der levensmiddelen, die te velde

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 472