472 Beide sectiën drongen echter moedig voorwaartsde sergeant-majoor Hirsch N°. 25906, die met een zijner groepscommandanten, de Euro- peesche sergeant Peber N°. 29318, de eerste drie paggers tegelijk was doorgedrongen, snelde dezen voorbij en kwam het eerst in het binnenste der versterking. Dit bleek nog bezet door 12 man, waarvan 5 nedergeschoten werden. De overigen vluchtten. De bondgenooten, tijdig verzameld door den heer de Neve, namen Ma-aja over en wij keerden huiswaarts. Onze verliezen waren dien dag: gesneuveld 1 Europeesch fuselier, gewond 1 Amboineesch fuselier en 1 Inlandsch sergeant. Als buit namen wij mede eenige voorlaad- geweren en blanke wapenen. Ofschoon het moreel onzer bondgenooten en het ontzag voor de Kompanie „Djang djalan teroes sadja" zooals zij zeiden, aanmerkelijk verhoogd waren, waren zij toch niet te bewegen om zelf eens als aanvallers op te treden. Daarom werd den 28cn Maart besloten tot den aanval op Nja-him door onze troepen. Aangezien men hierbij op meer tegenstand rekende, werd de sterkte der aanvallende macht zoo hoog mogelijk opgevoerd en daartoe de bezetting van de versterking Melaboeh overgelaten aan de landingsdivisie van Hr. Ms. oorlogsschip Madura, welk schip zich juist ter reede bevond. Men kon hierdoor 2 officieren en 120 minderen bijeen krijgen. Tegen 1 uur stond deze troepenmacht, in 4 sectiën verdeeld, achter de Westerfaee van Sjech Daoeb, ten aanval gereed. De kapitein van Loenen geleidde 2 sectiën, waarvan de voorste gecommandeerd werd door den sergeant-majoor Hirsch N°. 25906, langs het voetpad ten Z. van Sjech Daoed tot in den Z. O. saillant dezer bente ng. De voorste sectie zou van hieruit den aanval doen op den Z. W. saillant der benteng Nja-him, de andere bleef als reserve achter om het terrein ten Z. van Nja-him in het oog te houden. Tegelijkertijd geleidde de le luitenant Koentze 2 sectiën door Sjech Daoed. De voorste zou onder zijn commando de door de artillerie geschoten bres in de Westerfaee binnendringen. De andere sectie bleef als reserve achter. Om 1 uur 10 min. werd het sein tot den aanval gegeven. De artillerie staakte haar vuur en de beide sectiën gingen in den looppas vooruit.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 489