510 Op IJsland en Groenland bomt het voor in groote lagen als kry- oliet, eene verbinding van aluminium met fluorium en natrium. Aluminium is een zilverwit metaal, bezit een sterken glans, is zeer buigbaar, laat zich tot fijne draden trekken en tot dunne bladen uitslaan. Daar het soortelijk gewicht 2.853 is, behoort het tot de lichte metalen. Het smelt in de roodgloeihitte, doch verdampt niet. Zoowel bij de gewone temperatuur als bij verhitting verandert het weinig aan de lucht. "Verhit men echter dunne plaatjes in een zuurstofstroom, dan verbranden deze onder sterke lichtverschijnselen. Door salpeterzuur wordt aluminium niet veranderdmet zwavelzuur gekookt wordende, lost het daarin op, terwijl het in zoutzuur reeds bij gewone temperatuur, doch slechts in zeer geringe mate oplost. Daar het bestand is tegen luchtinvloeden en een schoonen glans bezit, is het uitnemend geschikt tot vervaardiging van bijouterieën. De legeeringen van aluminium met koper (5°/0 12°/0) noemt men in het algemeen „aluminiumbrons," dat wat kleur en glans betreft veel overeenkomst heeft met goud. Dit brons kenmerkt zich door groote hardheid, terwijl het zich gemakkelijk in vormen laat gieten, tengevolge waarvan het in den laatsten tijd veelvuldig wordt aangewend tot vervaardiging van ver sierselen voor de militaire hoofddeksels van verschillende legers Wording der aluminium industrie. Op de tentoonstelling te Londen in 1855 werd het eerst een stukje aluminium vertoond. Door de moeilijkheden, waarmede zoowel de vervaardiging van het metallisch aluminium als van het aluminiumbrons gepaard ging, mocht dit „silver white metal from clay", zooals Sir Henry Koscae het bij gelegenheid van de opening der hiervoren genoemde tentoon stelling aanduidde, niet die belangstelling wekken, welke het ongetwijfeld door zijnen schoonen glans en zijne lichtheid verdiende en wellicht zoude het metaal reeds in vergetelheid zijn geraakt, hadde men niet door toepassing van de nieuwere ontdekkingen op

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 527