515 De van de aasen gelichte bakken dezer karren konden dienen als drijvers voor eene schipbrug. (1) In het Duitsche leger werd reeds, in Augustus 1893, de glazen veldflesch met koperen bekleediug vervangen door de aluminium veld- üesch met beker. Iu December daaraanvolgende werd de aluminium eetketel voor alle troepen te voet aangenomen (2). Ook heeft men naar aanleiding van de ontdekking van Otto Hühnholz in Steglitz, waardoor het mogelijk werd aluminium te vertinnen en te bronzen, bij een der bataljons van het gardekorps, het 2e, 6e, 8e, 10®, ll6, 14®, 15e en 17e legerkorps, proeven genomen met eene gewijzigde velduitrusting voor den infanterist, wasrbij het totaal te dragen gewicht van 33.028 tot 26.138 Kilogram werd teruggebracht, welke gewichtsvermindering men voor een deel ook daardoor ver kreeg, dat men een van aluminium vervaardigden ketel en van alu- miniumbrons gemaakt helmgarnituur in gebruik stelde. Ook iu de Beiersche (3) en Belgische (4) legers zijn aluminium kookgereedschappen en veldfleschen ingevoerd. De opsomming van de toepassingen van het metaal aluminium bij ver schillende legers zullen wij hierbij laten; allicht zoude zij te groot worden, Bovendien vermeenen wij door het voren medegedeelde reeds genoegzaam te hebben aangetoond, dat dit metaal meer en meer toepassing vindt en zal vinden voor militaire doeleinden. Wij zullen nu overgaan tot het bespreken van de vraag iu hoeverre van het metaal partij te trekken zoude zijn voor het Indische leger. Uit bet te voren reeds medegedeelde blijkt genoegzaam, dat het gebruik van aluminium vele voordeelen biedt. Roestvrijheid, sterkte, taaiheid en lichtheid toch zijn aanbevelens waardige factoren, die het in het algemeen genomen reeds boven gietijzer doet verkiezen. Daar echter kan worden aangenomen, dat aan onze expeditionnaire colonnes geene andere transportmiddelen dan dragers worden toege- (1) La guerre au Dahomey 1888-1893 d'après les documents officiels par Ed, Aublet. Capitaine d'infanterie de marine. (2) Revue militaire de l'Etranger, XXIII année No. 795, Eóvrier 1894. (3) Jahrbiicher fiir die Deutsche armeo und Marine. Februari 1894. (4) Revue militaire de l'Etranger. Octohre 1894.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 532