528 indiquant les états et les renseignements a fournir concernant les officiers proposés pour avanceinent. Agréez, Monsieur le Colonel, l'assurance de ma considération distinguée. Le Ministre de la Guerre. A w.g. Brassine, Monsieur Vink Colonel en .Retraite de l'armée Coloniale des Indes-Orientales a Bréda. Zien wij thans eens, wat blijkens de ons toegezonden „Algemeene Instructie voor de jaarlijksche inspectiën" er bij Neerlands beleefden buurman alzoo op te merken valt. Uit den aard der zaak zullen wij slechts die bepalingen aanstippen, waarvan de wetenschap ons nuttig of pikant voorkomt, eene enkele maal zullen wij daarbij den Franschen tekst behouden, waar wellicht door overzetting aan den juisten zin der woorden schade zou worden gedaan. De divisie- en brigadegeneraals inspecteeren telken jare de troepen korpsen. De inspectiën worden te voren niet aangekondigd, ni pour un jour d'élection, ni pour la veille, ni pour le lendemain. De inspecteurs gaan na o.a.: of de tucht flink, doch tegelijkertijd humaan onderhouden wordt; of de aanspiaken van de tot bevordering voorgedragen officieren rechtmatig zijn of men sedert de voorlaatste inspectie geen orders heeft gegeven, om nieuwe schrifturen in te dienen. De inspecteur mag niet toelaten, dat door eenigen chef en diens ondergeschikte, bijaldien zij beiden in hetzelfde garnizoen zijn, omtrent dienstzaken briefwisseling worde gevoerd. In het bijzonder moet worden nagegaan, of zij, die voorgedragen zijn om met de Leopoldsorde begiftigd te worden, die gunst alleszins verdienen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 545