529 De officieren worden telken jare beoordeeld in een „Etat biogra- phique", deze conduitelijst zouden wij Indische officieren zeggen, wordt om de twee jaar [in de even jaren] vernieuwd. Een legger-conduitelijst dus van slechts twee jaarlijksche be oordeelingen. Zoodra eene derde beoordeeling ingeschreven wordt, moet de eerste vernietigd worden. De origineelen worden echter ten allen tijde op het Departement van Oorlog zorgvuldig bewaard. Bij overplaatsing bij een ander korps ontvangt dus de nieuwe chef nooit meer dan twee beoordeelingen van den nieuw aangekomene. Opdat de regimentscommandanten de conduitelijsten met de meeste nauwkeurigheid zouden inschrijven, beoordeelen bij nota de kapiteins hunne luitenants, de majoors hunne kapiteins en de luitenant-kolonels hunne majoors. De conduitelijsten moeten worden ingevuld „avec une inflexible sincérité, avec tous les dêveloppements voulus.'' De zooeven genoemde nota's der kapiteins, majoors en luitenant kolonels „doivent être caractéristiques et nuancées de fagon a faire ressortir le mérite relatif de chacun. II est indispensable qu'a la seule lecture d'une note, on puisse s'assurer non-seulement, si l'officier mérite ou ne mérite pas un avancement au choix, mais encore s'il est digne d'une mention spéciale, pour être promu a un choix hors ligne." Een regimentscommandant dient elk jaar in een staat, waarop de namen vermeld staan zijner officieren, die geschikt voor bevordering zijn. De generaal-inspecteur vergelijkt dien staat met dien van het vorige jaar en doet zich omstandig inlichten omtrent de beweegreden, waarom eenig officier het vorige jaar wèl, het daaropvolgend jaar niet voor bevordering geschikt verklaard is. De inspecteur rapporteert hiervan aan den Minister van Oorlog. De conduitelijsten worden het Departement van Oorlog toegezonden onder dubbel couvert, met het opschrift„Pour le Ministre Seul." De inspectierapporten zijn eveneens vertrouwelijk, paree qu' ils contiennent spécialement les indications nécessaires, pour bien faire apprécier l'ensemble du corps, la manière dont il est dirigé, l'esprit

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 546