73 - niet verlaten anders dan als scherpschutter op de beide genoemde schietwapens en meester in het schermen. Deze onze overwegingen klemmen te meer. nu een paar jaar geleden in Indië onze eenige schietschool opgeheven werd en wel beschouwd dus voortaan elk luitenant der infanterie van het Indisch leger, die in Neder land vertoeft en niet ziek is, aan de schietschool te 's Hage zijne ballistische kenuis en bedrevenheid in gymnastiek en schermen dient te vermeerderen, opdat, met die speciale kennis in Indië teruggekeerd, van hen ten bate der soldaten, de meest vruchtdragende instructie uitga en alzoo het nut der door ons bedoelde detacheeringen in weinig jaren tijds de gansche Indische infanterie doortrekke. Met de nieuw benoemde artillerieluitenants die voor het Indisch leger bestemd zijn, dient op gelijke wijze een schietcursus in het kamp van Oldenbroek gehouden te worden, terwijl uit den aard der zaak ook voor hen geldt onze eisch, dat zij scherpschutter op de revolver en meester op sabel en degen zijn. Dit laatste dient gemeen-goed te zijn van ieder officier, onverschillig bij welken dienst of bij welk wapen hij zij geplaatst. Paart vervolgens aan den door ons bedoelden maatregel, de Minister van Koloniën het nut, om in de allereerste plaats voor medegeleiders van detachementen suppletietroepen, terugJceerende verlofgangers aan te wijzen, waardoor de voor het Indisch leger nieuw benoemde luitenants hunnen aan de schietschool mee te maken (4 a 6 maandelijkschen) cursus niet zullen behoeven te onderbreken, dan zal het Indisch leger van lieverlede in het bezit geraken van een korps officieren, bekwamer dan zulks nu reeds het geval is. II. De Koloniale reserve. Wanneer ooit een tijdstip a propos kwam, om de levensvatbaarheid al dan niet onzer te Nijmegen gelegerde Koloniale Reserve aan te toonen, was het voorzeker de jongste Septembermaand. Onze te Lombok gedecimeerde Indische troepenmacht vroeg krachtige en dadelijke hulp en onze Koloniale Reserve wist in eene maand tijds ongeveer 320 man bijeen te brengen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 84