"V -A„ IR, I -A. Eene overvalling van Britsch-Indische troepen. In een artikel van de Army and Navy Gazette van 10 November jl. wordt bet verhaal gedaan van eene kleine schermutseling, welke plaats gehad heeft tusschen Britsch-Indisehe troepen en een grensstam de Waziris. Deze stam bewoont het heuvelland van Thai tot de Gomal Pass. Eene troepenmacht bestaande uit 2000 man infanterie (waaronder een bataljon Goorkhas en een regiment Sikhs, om hunne flinkheid bekende Inlandsche soldaten), eene bergbatterij en eene compagnie sappeurs en mi neurs het geheel onder de bevelen van den kolonel A. H. Turner diende tot escorte van eene commissie tot regeling van de grens tusschen Britsch-Indië en Afghanistan en bevond zich den Sden November jl. te Wano, alwaar zij een kamp betrokken had. Dit escorte was aangewezen, omdat het Gouvernement voor de grens regeling in de nabijheid der Waziris moeilijkheden vreesde, daar deze stam als krijgszuchtig bekend staat en kort te voren ook reeds vijande lijkheden had gepleegd. Tegen den morgen, terwijl de troep zich wegens de vinnige koude in de tenten begeven en daarin ongeveer een uur gekleed en gewapend ge wacht had, overvielen een 2000-tal Waziris, beschermd door de duisternis, het kamp, drongen er in door en raakten handgemeen met de Goorkhas, die spoedig bij de hand waren en den vijand onversaagd aangrepen. Deze vuurde hevig en deed herhaaldelijk pogingen verder door te dringen, welke evenwel mislukten door het vuur der Engelsche troepen. Om 6 uur begon de vijand te wijken, een kwartier daarna toen het licht genoeg was, rukte de cavalerie gevolgd door de andere troepen ter vervolging uit en bracht hem daarbij nog beduidende verliezen toe. De brigade Turner verloor: 1 Europ. officier, 2 Inl. officieren, 18 minderen en 23 koeli's gedood, 5 Europ. officieren zwaar gewond en 38 minderen en 20 koeli's gewondde vijand 250 man, waarvan 100 bij de bestorming van het kamp.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 188