DE STENOGRAPHIE IN HET LEGER. Bij het ontvangen van het 2de nummer van den loopenden jaargang van het Tijdschrift „De Gevleugelde Pen," gewijd aan de belangen der steDographie naar het systeem Stolze Werij, trof mij onder de rubriek „Buitenland" de hier volgende mededeeling: (1) „Thans schijnt men ook in Engeland onder het krijgswezen meer „waarde aan het kortschrift te hechten, want hoewel Engeland de „bakermat van de nieuwere stenographie is, waren bepalingen, „omtrent het onderwijs in het snelschrift tot nu toe in militaire reglemen ten niet aanwezig. De „Phonetic Journal" bericht nu het volgende „Het is ons een genoegen te kunnen mededeelen, dat men, naar „aanleiding van hetgeen wij over de stenographie in het leger schreven, „steun heeft gevonden bij invloedrijke officieren. Het heeft tengevolge „gehad, dat eene kennisgeving van Z. K. H. werd gepubliceerd, „waarin het volgende te lezen is: „In afdeeling 6 (Officieren van den Generalen Staf en de Generale „Staf) wordt onder 68 vermeld, dat de kennis der stenographie „voor een stafofficier van groot voordeel is. „In afdeeling 9 (Militair Onderwijs) onderafdeeling 6 (Examen in „talen en in de Stenographie), luiden §§44 en 56 als volgt: 44. Om de studie der vreemde talen en de stenographie, welke in „het bijzonder van nut zijn voor de officieren van den Generalen en „den personeelen Staf, te bevorderen, werden ten behoeve van een „naamlijst van die officieren, welke in deze vakken bekwaam zijn, „de volgende bepalingen aangenomen. „De gevolmachtigden van den civiel dienst zullen ten behoeve van „officieren tweemaal 's jaars te Londen een examen houden in een Euro- „peesche of Oostersche taal en in de stenographie, welke examens zullen „plaats hebben den len Dinsdag in April en den 3en Dinsdag in October. (1) Woordelijk door mij overgenomen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 460