456 - door den soldaat worden medegevoerd en zulks, zooals de Revue du cercle militaire No. 52 van het afgeloopen jaar opmerkt, tot groot verdriet van de paarden, in wier magen deze toch grootendeels terecht kwam. De beschuit toch stond bij den troep slecht aangeschreven, men vond ze hard, zonder smaak en beweerde, dat zij slecht te verteren was; in den regel gaf of wierp de soldaat ze weg, doch at ze niet. Ze is thans vervangen door het oorlogsbrood pain de guerrezijnde brood, dat onder bijvoeging van gist wordt samengeperst, doch week blijft en bijzonder geschikt is om in de soep te worden gebruikt. {Mil. Weekblad.) Verlaging der contributie voor de Indische leden der Vereeniging ter beoefening der K. W. In de in de vorige maand te 's Hage gehouden vergadering van het bestuur der Vereeniging ter beoefening van de Krijgswetenschap is besloten het voorstel te doen om de contributie der Indische leden, die tot nu toe f 6.— bedraagt, evenals die der Nederlandsche leden te brengen op f 4.'s jaars. Die reglementswijziging zal behandeld worden in de algemeene verga dering van het volgend leesjaar (October a. s.), de verlaging der con tributie in te gaan op 1 October a. s. CORRESP G. F. J. Caspersz, lst0 Luit. dei- Genie J. J. Verwijnen, Kapitein-kwar tiermeester Batavia, 30 April 1895. ONDENTIB, Te laat ontvangen voor deze afleve ring; in de volgende dus. Uw schrijven in orde ontvangen; zoo als U ziet heb ik er nog gebruik van kunnen makende bijlage zal ik aan houden. De Redactie

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 473