BOEKBEOORDEELING. Het Militair Strafrecht in Nederlands ch- Indië. Handleiding ten gebruike bij de uit oefening van de militaire rechtspleging en van het militair strafrecht bij de landmacht, bewerkt door A. Y. L. Barré, Tweede ver beterde drukle gedeelte Rechtspleging, 2e gedeelte Strafrecht. Semarang G. C. T. van Dorp en Co., 1894. Na de zeer gunstige beooi'deeling, waarmede dit werk reeds voor de verschijning van den len druk in dit Tijdschrift, jaargang 1891, blz. 85 door den Heer Mr. van Slingelandt werd aangekondigd, kan de beoordeelaar van den 2en druk kort zijn. Zooals door Mr. van Slingelandt werd gehoopt en ook verwacht, heeft dit werk in de Indische Militaire wereld een goede ontvangst en grooten aftrek gevonden. Zoo zelfs dat de eerste oplage binnen een viertal jaren was uitverkocht, en herdruk noodzakelijk werd. Bij dien herdruk heeft de bewerker zich beijverd om „verbeteringen" aan te brengen. Deze verbeteringen zijn van vierderlei aard; er is naar bekorting gestreefd, het vinden van den weg is gemakkelijker gemaakt, er heeft meerdere toelichting plaats gehad, en het werk is tot op heden bijgewerkt. Door het weglaten van den woordelijken inhoud, en het in stede daarvan geven van een lcorten inhoud of eenvoudig verwijzen naar vele, van minder belang zijnde bepalingen en sententiën, is de omvang van het werk zeer verminderd, en dientengevolge de oorspronkelijke prijs van f 13. van den len druk, tot op f 10.teruggebracht kunnen worden. Door het aangeven met vette letters van den korten inhoud van iedere paragraaf, is het naslaan van het le deel veel gemakkelijker gemaakt, waardoor wel een der hoofdgrieven is weggenomen die sommigen tegen het werk van den Heer Barré hadden. De toelichtingen en bijwerkingen (tot begin November 1894), betreffen o.m. de rechtsregeling der lijfwachtdragonders en die van de Inlandsche schepelingen der Gouvernementsmarine die tijdelijk bij een garnizoen in Dl. I. 1895. 6

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 92