84 Wat er onder zulke omstandigheden van africhting terecht komt, is te begrijpen zonder dat hierover verder in beschouwingen getreden wordt (1). S. Verzekering op het leven en tegen ongelukken tijdens de groote manoeuvres in Oostenrijk. Yoor de 19 dagen gedurende welke door het 4e legerkorps groote manoeuvres zijn gehouden, is door het Rijk betaald een som van onge veer f 10,000. aan verschillende maatschappijen, waarbij voor de 23000 man, die aan de oefeningen deelnamen, een verzekering was gesloten op het leven en tegen ongelukken. Zoude het geen aanbeveling verdienen om dezen maatregel, ook op het voetspoor van Zwitserland, ook bij onze manoeuvres en vooral bij onze schietoefeningen toe te passen? Een ongeluk zit in een klein hoekje, zegt een oud spreekwoord; men ziet het in alle landen, niettegenstaande alle mogelijke voorzorgen, heb ben af en toe ongelukken plaats met min of meer ernstigen afloopzoude het geen overweging verdienen om door het sluiten van een verzekering de slachtoffers ten minste financieel geheel schadeloos te stellen. Zij zeiven zeker, en waarschijnlijk op den duur ook de schatkist, zou den er mede gebaat zijn. {Mil. Weekblad). De nieuw-model ransel in Frankrijk. De thans in gebruik genomen ransel, model 1893, weegt 1.78 KG. en kost 13.85 fr., terwijl bij den vroeger in gebruik zijnden, deze cijfers onder scheidenlijk 2.485 en 15.20 waren; bovendien is de nieuwe ransel 5 cM. lager. Deze kleinere cijfers heeft men verkregen door de patronenkistjes te doen vervallen, de riemen smaller en het houten raam lichter te maken en de linnen voering alleen in het deksel te behouden. {Mil. Weekblad). (1) De schrijver moet niet over het hoofci zien, dat de Lombokexpeditie ten op zichte van kaderaanvulling ongehoord zware eischen heeft gesteld en vermoedelijk in de naaste toekomst nog zal blijven stellen. Die eischen moesten in de allereerste plaats worden bevredigd, zij het dan ook ten koste van de opleiding der recruten. Bed.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 95