90 Tan alcohol ons Leger in discrediet brengt; aangezien de maatregelen tegen een en ander tot nu toe genomen, onvoldoende gebleken zijn en niet te verwachten is, dat van zelf en zonder inspanning van krachten verandering in de bestaande toestanden zal komenin aanzien dezer feiten roepen wij alle officieren, wien het zedelijk en het lichamelijk heil van den minderen militair ter harte gaat, op, met ons eene Amethysten (1)- Yereeniging te vormen, ten einde met vereende krachten te doen, wat plichtsgevoelen vaderlandsliefde ons voorschrijven. Wij wenschen eene Yereeniging te vormen, bestaande uit Leden en Begunstigers. De Leden moeten beslist geheel- onthouders zijnwant alleen dan zullen wij met vrucht op den minderen militair kunnen inwerken, als wij zelf het beste voorbeeld geven. Daarmede handelt men geheel en al in den geest der genoemde orders. Begunstigers zullen zij zijn, die aan de Yereeniging zedelijken, wetenschappelijken of financieelen steun verleenen, zonder zelf geheel onthouder te willen zijn. Aangezien het doel onzer Yereeniging ook moet zijn, de dienst- nemiug bij het betere gedeelte van het volk populair te maken, achten wij het noodig, in verband met de maatschappelijke toestanden in Nederland sch-Indië, ook de burgerij voor ons plan te winnen en ook burgers in onze Yereeniging optenemen, zoodoende eene Yereeniging van Amethysten uit alle standen der maatschappij vormende. Zoodra een voldoend aantal officieren zich bereid verklaard zal hebben, als lid of als begunstiger tot de Amethysten-Vereeniging toe te treden, zal eene oproeping aan de Burgers gedaan worden en zal de Yereeniging zich constitueeren. Het ontwerp- statuten verzendt op aanvraag de officier van gezond heid le kl. Fiebig te Bandjermasin. Met de meeste hoogachting Uwe Dienstwillige Dienaren: J. de Koningh, Kolonel Chef Gen. dient. W. H. Staverman, Kol. Chef Wap. Art. G. B. Lowe, Dir. Off. v. Gez. le kl. (1) De toelichting op dezen naam vindt men in het Ontwerp-Statuten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 105