96 dagen en 6 uren a 2. per dag en ten slotte 16 dagen en 9 uren a 3. per dag en ontvangt in het geheel 84.15. Hoeveel uren werkt hij daags? (35 minuten). 1. Iemand gaat met kippen naar de markt. Hij verkoopt er drie en berekent, dat hij, de rest tegen dienzelfden prijs verkoopende, daarvoor f 18.— zou ontvangen. Daarna verkoopt hij acht stuks, per stuk 0.20 goedkooper, en berekent, dat hij tegen dien minderen prijs nog f 7 voor de rest zou ontvangen. Hoeveel kippen had hij. (30 minuten). 2. Bereken door logarithmen (ook van logarithmen). (45 minuten). 3. Yan eene rekenkunstige retks is de 4e ieimr=de 7e term 14 en de som 72. Bepaal het aantal termen. (30 minuten). 4. Herleid y[{0.9 0.6y~2). (30 minuten). Ik, arme, vervolgde haas, wat moet ik toch beginnen? Waarheen vluchten? Overal dreigt mij de dood. Niet alleen de jager en zijn hond vervolgen mij; roofvogels uit de lucht storten op mij neer, vossen uit hunne holen sluipen mij na; zelfs katten en raven durven mijne jongen aanvallen. En niets verleent mij bescherming tegen al deze vijanden. Ik kan niet in boomen klimmen, zooals de eekhoorntjes, niet in holen kruipen, zooals mijne broeders, de konijnen. Ik heb wel tanden om te knagen en menige boom kan van hunne scherpte mêeprateD, maar om te bijten ontbreekt mij den moed. 'tls waar, bij het loopen haalt mij niet licht iemand in, of het moest een windhond zijnmaar wat helpt het mij Eer een jaar voorbij is, ben ik toch een kind des doods. De jager wacht mij op, wanneer ik 's avonds uit het bosch kom en mijn honger aan het malsche gras wil stillen. Dan zit hij achter een muur of een heg en, eer ik er erg in heb, knalt zijn geweer en heb ik het doodelijke lood in mijn lichaam. In den winter volgen zij mijne sporen in de sneeuw en vullen bosch en veld met drijvers, die klapperen en schreeuwen tot wij, arme hazen, onze schuilhoeken verlaten en voor de geweren der jagers loopen. (Een uur) Auf eine Bekanntmachung eines Kaufmannes, durch welche ein Kauf- Stelkunde. Nederlandsch-Duitsch. Klacht van den haas. Bui tsch-Nederlandsch. Der beste Empfehlungsbrief.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 111