99 Nous allons le laisser lui-même raconfer les details émouvants de cette chasse extra-ordinaire. Quand l'aube se leva, nous soriimes de notre embuscade, raides, louids, de mauvaise humeur, accablés de sommeil. Nous n'avions pas apergu l'ombre d'un lion, quoique nous les eussions entendus rugir a distance. Nos chariots et nos boeufs les avaient attires, car nous apprimes plus tard qu'ils avaient ródé toute la nuit a Tentour Les hommes que nous avions laissés derrière nous éprouvaient une veritable terreur, mais ils gardèrent assez de presence d'esprit pour entretenir constamment du feules bestiaux avaient tellement peur, qu ils se mettaient presque dans Ia flamme, dont la lueur empêcha les lions de les attaquer. (30 minuten) Tot het afnemen van het examen in de onderscheidene vakken werden vier subcommissiën gevormd, elke commissie bestaande uit een militair en een burgerlid. Buitendien werden afzonderlijke commissiën van toezicht elk uit twee leden bestaande belast met de surveillance op de dagen van het schriftelijk examen. Het schriftelijk examen werd, overeenkomstig het voorschrift opge nomen in de A. O. N°. 63 van 1894 door alle adspiranten tegelijk afge legd. Voor het mondeling gedeelte werden de adspiranten één voor één door de subcommissiën geëxamineerd. Er waren ditmaal voor de zes opengestelde plaatsen slechts vier ad spiranten, die allen voldeden. Zij gaven allen het verlangen te kennen om de Cadettenschool te volgen en wenschten dus geen gebruik te maken van het zoogenaamd groot verlof. Militaire vorming in het Russische leger. Doodsverachting en aanhankelijkheid tusschen de soldaten van het zelfde wapen en tusschen de verschillende wapens zijn twee zaken, die men bij het Russische leger met veel zorg tracht aan te kweeken. Zoo zijn o. a. onlangs bij het XII armeekorps van dat leger de vol gende krachtige en beknopte voorschriften gegeven, die dikwijls aan den troep moeten worden voorgelezen. Infanterie. Verspil geen patronen, schiet weinig, maar richt goed. Werp je stoutmoedig op den vijand; zie daarbij niet om, want nederlaag en dood kunnen hiervan het gevolg zijn. Valt de vijand aan, schiet dan, en wijk geen pas, zoolang ge den strijd kunt volhouden. Tien of vijftien man, die den bajonetaanval doen, wegen op tegen honderd vijanden. Hij, die bij een onverwachten aanval van den vijand het eerst hoera roept en zich op hem werpt, is een dappere.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 114