100 Schande over hem, die bij den algemeenen aanval draalt om zijne schuilplaats te verlaten. Cavalerie. Verzorg je paard goed, en houd je sabel scherp; zonder hen kunt ge den vijand niet bereiken en niet overwinnen. Werp je stoutmoedig op den vijand; zie daarbij niet om, want neder laag en dood kunnen hiervan het gevolg zijn. Het paard is je wapen, verpletter daarmede en sla met je sabel. De dapperste is hij, die zich, bij een onverwachten aanval van den vijand, het eerst op hem werpt. Schande over hem, die achterblijft, wanneer zijne kameraden eene charge doen. Ivan je paard niet verder voort, zet dan den strijd voort te voet met de karabijn. Men heeft je de middelen gegeven, om onder alle omstan digheden dapper te kunnen zijn. Wijkt de tegenpartij, vervolg hem dan, zonder jezelf of je paard te sparen, tot ge hem hebt ingehaald. Artillerie. Leer het kanon vlug en goed bedienen, dan zal het voor twee tellen. Leer alles wat tot de bediening van het kanon behoort, opdat wanneer je kameraden buiten gevecht zijn gesteld, ge desnoods alleen het vuur kunt voortzetten, en den vijand overhoop werpen. Denk niet aan eigen veiligheid, de infanterie en de cavalerie zullen je niet in den steek laten; wees er alleen op bedacht hen zoo goed moge lijk met geschutvuur te helpen. Tracht in de stelling de eerste te zijn om den vijand met projectielen te overstelpen en den weg voor de andere troepen te banen. Eer aan het kanon, dat bij een onverwachten aanval van den vijand het eerst tot vuren gereed is. Yalt de vijand aan, blijf dan in stelling en zet het vuur voort zoolang hij niet tot tusschen de stukken is doorgedrongenverdedig je daarna met de sabel en desnoods met den wisscher. Hoe dichter ge bij den vijand in batterij komt, hoe meer schrik ge hem inboezemt. Uitrustingstukken van aluminium. De zadelboom en de stijgbeugels bij de cavalerie van het Fransche leger in gebruik zullen voortaan van aluminium worden vervaardigd; het gewicht van den zadel wordt dan tot beneden de helft verminderd. Ook andere uitrustingstukken zooals ketels enz. zullen aldaar van dit metaal gemaakt worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 115