101 Bereden infanterie. Ia Duitschland zijn bij eenige legerkorpsen bij wijze van proef deta chementen bereden infanterie ingedeeld voor het verrichten van ordonnan- sendienst. Elk detachement bestaat uit 1 ritmeester, 3 luitenants, 12 onderofficieren, 97 gefreiten en soldaten en 108 troepenpaarden. Behandeling van wonden. Hoe versche wonden op eenvoudige wijze behandeld worden, kan men van de Kozakken leeren. Deze maken de wond eerst goed schoon, en leggen er dan een laagje asch van katoen of linnen op, dat zich met het bloed vermengt en op die wijze eene beschermende korst vormt, waaronder de wond snel en goed heelt. Opvoering van de aanvankelijke snelheid hij geweerprojectielen. Bij het ministerie van oorlog in de Yereenigde Staten van N. Amerika is een nieuw geweerstelsel in beproeving, waarbij men beoogt een grootere snelheid van het projectiel en daarmede eene grootere schootsverheid te verkrijgen. Daartoe wil men in de patroon twee kruitladingen aanbrengen, die kort na elkander tot ontploffing moeten gebracht worden. De eerste lading dient om het projectiel in de trekken te persen en de tweede om de daardoor verloren gegane kracht aan ,te vullen. ERRATA. In het opstel getiteld „Protest" voorkomende in de 6de aflevering van den loopenden jaargang begint het woord „waarvan" op blz. 458, 11° regel v. o. abusievelijk met een hoofdletter, terwijl op blz. 459, 9e regel v. o., na het woord „verliezen" nog de woorden „werd door mij op 't papier gebracht" moeten worden gevoegd. CORRESPONDENTIE. Ter beoor'deeling iverd. alsnog ontvangen: Wenken voor den militairen gym- nastiek-onderwijzer door E. E. H. Faure, le luit. der inf., 2e verbeter de druk; 's Hage, M. van der Beek. In dank ontvangen:Nederlandsch-Indisch plakaatboek, 16021811, door Mr. J. A. van der Cbijs, 13de deel 18001803.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 116