105 aan de voor- binnenzijde van een mof of bus voor de as, van een tappan met scharnierende tapdekplaat en sleutel, van een opstaande nok met gat voor de as van het richttoeBtel en van een gat met bus voor de achterste verbindingsbout; een stalen as met vleugel moer een staartbeslag met richtspaakeen richttoestel en twee raden met voorasschijven en lunzen. De beide zijwangen worden aan elkaar verbonden door de as, de moer van het richttoestel, drie verbindings bouten en bovendien bij opgelegd kanon door de tappen. De voorste en middelste verbindingsbout zijn scharnierend aan de rech terzijwang bevestigd en worden, evenals de as en de tap van de moer van het richttoestel, aan de buitenzijde van de linkerzijwang door vleugelmoeren opgeslotende achterste verbindingsbout is met ketting en wervel aan de linkerzijwang bevestigd en verbindt tevens het staartbeslag aan de affuit. De richttoestel bestaat uit een hori zontale schroefstang, welke door een op de zijwangen bevestigde moer loopt, aan het achtereinde voorzien is van een stelrad en aan de voorzijde is verbonden met een verticalen hefboom, die met het als een vork gesmede boveneinde om de rechtertapborst van het kanon grijpt. De munitiën voor dezen vuurmond aangenomen zijn granaten van 1.50 KG. en kartetsen van 2.00 KG., gevuld met 114 kogels. De projectielen zijn aan de metalen kardoeshuls verbonden, die met roo- keloos of met kiezelkruit is gevuld en voorzien van een slaghoedje. Zij worden bij 10 stuks in aluminium munitiekisten voor éénmans- vrachten gepakt. Bij het vervoer door koelies worden de vrachten als volgt verdeeld: het kanon met sluitstuk86.5 KG8 man. twee zijwangen, ieder26. 2 de as met lunzen en asschijven en ver schillende schroeven, de richtspaak met staartbeslag, samen27. KG1 man. het richttoestel en verschillende verwis- selstukken, samen28. 1 twee raden, ieder26. 2 Totaal dus 9 koelies. Het kanon wordt met het sluitstuk in een lederen omhulsel aan

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 122