116 Chineesche troepen, welke op eene sterkte van minstens 15000 man geschat werden, onder commando van de generaals Tso, Wei en Tejang te Ping-jang aan. Tegen het einde van Augustus voegde zich daarbij de generaal Jieh, die zooals we gezien hebben na den slag van Asan zich uit Zuid-Korea had teruggetrokken. Deze laatste werd door den keizer met het opperbevel belast, doch dit bevel was slechts in naaminderdaad waren alle generaals geheel zelfstandig en kreeg elk voor zijn persoon telegraphisch zijne orders uit Tien-Sin, waar Li-Hoeng-Tsjang zich bevond. De stelling van Ping-jang of Hejjo had bij oordeelkundige beves- tigingswijze in waarheid eene zeer sterke kunnen zijn: de ommuurde stad met haar citadel ligt aan den rechteroever der Taidong-rivier (Tatung, Daï Doko), welke oever het terrein aan de overzijde domi neert. Tegenover de stad was een versterkt bruggenhoofd aange bracht. De rivier was daar ter plaatse 320 M. breed. Hoewel nu en dan zich kleine troepenafdeelingen uit Ping-jang verwijderden, om in de nabijgelegen streken requisitiën uit te schrij ven, bleef het gros toch voortdurend in hare stellingen. Op den weg naar Seoel werden voorpoBtendetachementen vooruit geschoven. In de tweede helft van Augustus kwamen bij den generaal Nodzoe berichten in van een voorgenomen offensief optreden des vijands op de Japansche rechterflank De bevelhebber, hierdoor zjjne verbin dingen bedreigd ziende, lier den marsch staken en vroeg versterking aan die zijde. (1) Onmiddellijk werd daarop de 5e brigade onder bevel van den generaal Osaka op Gensan gedirigeerd, alwaar zij den len September landde. De marsch van deze afdeeling, welke in het uiterst moeilijke bergterrein eenen afstand van 130 KM. moest afleggen, kan als een voorbeeld van uitstekende discipline worden aangemerkt. Stipt op tijd kwam de generaal ten N. O. van Ping- jang aan, om aan de operatiën tegen de vijandelijke stellingen te kunnen deelnemen Intusschen werd het aanvankelijke bericht van China 's offensief (1) Seoel was met Japan door den kabel, welke bij Fusan eindigt, telegraphisch Yerbonden. Aan de lijn Fusan-Seoel werkten 1200 Japansche telegraphisten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 133