3 hoofdstad Seoel op 40 KM. van hare haven Tsjimoelpo. Behalve deze treffen we nog verscheidene goede havenplaatsen aan in het Z., o.a. Fusan. Yan de talrijke eilandengroepen zijn vooral bekend Kwelpaardwaarop sedert een tiental jaren zich vele Russische emigran ten hebben nedergezet, en het uit drie eilandjes bestaande Port- Hamiltondat als anker- en depótplaats tijdelijk door Engeland geoc cupeerd werd, doch als gevolg van Rusland's invloed weder als zoo danig moest ontruimd worden. Het klimaat kenmerkt zich door overdreven temperaturen: afmat tende warme zomers en strenge winters (N. O. moesson-gebied). Korea is eene absolute monarchie. Op het oogenblik is aan het bewind Li-Houi uit het huis Ran, dat sedert vijf eeuwen regeert, doch volgens eene voorspelling, welke bij het volk geloof vindt, spoedig weder voor de oude Fei-dynastie zou moeten plaats maken. De afscheiding der kasten, adel en het onderdrukte volk is groot. Omkooperijen, handel in ambten en betrekkingen vormen een deel der inkomsten van den monarch en den adel. Wel hebben reeds meermalen enkele goedgezinden eene zwakke poging aangewend om in den toestand eenige verandering te brengen, doch zij stuitten af op den onwil der machthebbenden voornamelijk van de invloedrijke Togakutoseen kaste, die gekant tegen vreemdelingen, doch ook tegen de regeerende dynastie, als de voorname aanstookster van den opstand te beschouwen is, welke den oorlog tusschen China en Japan ten gevolge heeft gehad. Als aanrakingspunt tusschen deze twee rijken heeft Korea altijd beider invloed gevoeld. Nu eens wisten de Chineezen, dan weder de eilandenbewoners meer vasten voet te krijgeo, terwijl ten gevolge daarvan steeds naijver tusschen beide rijken bestond. Reeds in oude tijden was het schatplichtig aan den Mikado, die na talrijke invallen het eerst suprematie over het schiereiland verkre gen heeft. Daaraan heeft het zich evenwel langzamerhand weten te onttrekken, meer overhellende tot China, waarvan het den hoogen trap van beschaving bewonderde; zoo zelfs dat de koningen als gunst bewijs vroegen, aan het bestuur te Peking leenplichtig te mogen zijn. Vergeefs trachtte Japan herhaalde malen zijnen eersten invloed te herkrijgen, doch de pogingen leden, dank zij de hulp, welke Korea

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 14