135 N. W. om, ten einde den laatstgenoemden weg te bereiken en van daar den aanval te ondernemen. Het 15® regiment en 1 batterij berg werden op den weg van Petsewo achtergelaten. In den nacht van 5 op 6 bivouakeerde de hoofdmacht nabij den Foetsjou-weg, welke na een marsch over zeer geaccidenteerd terrein bereikt was. De volgende dag was voor den aanval vastgesteld. Het 2e en 3® regiment infanterie, benevens 4 batterijen veldartillerie, voor de omtrekking van den vijandelijken linkervleugel bestemd, stonden onder bevel van den generaal-majoor Nisji (rechtercolonne). Het 1® regiment en 1 batterij berg vormden onder generaal-majoor Nogi de middencolonne, terwijl de linkercolonne gevormd werd door het 15e regiment infanterie (met het korps Saito) en 1 batterij berg onder bevel van den kolonel Kono en in last had den vijand aan den Petsewo- weg bezig te houden. Hoewel de middencolonne reeds den 5en trachtte de vooruitgescho ven batterijen des vijands te nemen, gelukte dit niet. Den 6®n verlieten de drie colonnes reeds te 4 uur vm. hare bivouaks. Gebruik makende van de duisternis en het diep ingesneden terrein, gelukte het weldra om de punten in het voorterrein te omtrekken en bij verrassing te nemenvier stukken veld- en vier berggeschut vielen den Japanners in handen, benevens eene groote hoeveelheid muni tie. De bergartillerie der middencolonne opende nu het vuur op de muren van Kintsjou, doch de groote afstand (2500 M.) maakte de uitwerking gering. Spoedig echter namen ook de vier veldbatterijen der rech tercolonne eene gelukkige stelling in en maakten met hare granaatkar tetsen de wallen onveilig. Het 3f regiment bleef vocrloopig in reserve, doch ook de andere infanteriecolonnes ontwikkelden slechts zwakke afdeelingen. Om half negen namen alle batterijen aan den geschutstrijd deel; gedurende 50 minuten werd het vuur beantwoord, voornamelijk uit de torens van het kasteel. Toen hield het langzamerhand op en schenen aanstalten tot terugtrekking gemaakt te worden. Nauwelijks werd dit opgemerkt, of de generaal Jamaji, zelf aan het hoofd der troepen, gaf het sein tot den aanval. De reserve met twee batterijen werd ten Westen van Kintsjou gedirigeerd, ten einde den terugtochtsweg onder vuur te nemen. Dl. II, 1895. 10

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 152