136 Toen de colonnes nabij de muren der stad waren aangekomen, bleken deze 20 tot 30 voet hoog te zijD, zoodat het binnendringen aanvankelijk niet mogelijk was. De infanterie des verdedigers had het vuur nog niet gestaakt. Eene bres was in de muren, welke van boven 4 M. dik waren, natuurlijk niet geschoten. Daarom werd aan de genietroepen den last verstrekt, om de Noordelijke poort, welke geheel uit ijzer bestond, te doen springen. Een mineur, Onoguchi, begaf zich alleen met eene lading schietkatoen voorwaarts. Hij werd aan den elleboog getroffen, doch slaagde er niettemin in, de spring lading aan te brengen. Eenige oogenblikken later viel de zware deur in en de aanvalscolonne stormde voorwaarts. Ook op de Oostelijke poort werd gestormd en ook daar drong eene colonne binnen. Zoodra de Japanners de stad waren binnengerukt, namen de ver dedigers ijlings en in volslagen wanorde de vlucht. Het 3e en 4° regiment, benevens eenige cavalerie en artillerie, ia twee colonnes ingedeeld, namen de vervolging op zich. Deze bepaalde zich echter hoofdzakelijk tot het afgeven van talrijke salvo's. Omstreeks half elf woei de Japansche vlag va n de tinnen van bet kasteel. Tegen het invallen van den nacht was de geheele divisie nabij Kintsjou gelegerd. Opmerkelijk is in verband met den geringen tegenstand het groot aantal patronen, dat op den 6en verschoten werd Het bedroeg van Japansche zijde ongeveer 90.000 stuks of 9 a 10 per man. De artillerie verschoot 200 granaten en 478 granaatkartetsen. Het nemen der versterkingen aan de Talienhoan-baai. Yoor het nemen dezer versterkingen maakte generaal Jamaji de volgende beschikkingenHet 3" regiment met een peloton cavalerie en twee batterijen onder generaal-majoor Nisji volgt als rechtercolonne den weg naar Port-Arthur. Zij zal bij Sokaton (op 6 KMvan Kintsjou) eene flankstelling innemen en tevens zoo noodig als algemeene reserve optreden. Het le regiment met 1 peloton cavalerie, 1 compagnie genietroepen en J/2 ambulance onder generaal-majoorNogi zal de middencolonne vormen bestemd voor den aanval der aan de baai gelegen Hosjang-forten(Ho-sjo-lo)

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 153