173 de le compagnie van het 14® bataljon infanterie, een detachement infanterie, ter sterkte van 150 bajonetten, getrok ken uit de garnizoenen Olehleh en Boekit-Seboen, twee sectiën kanons 8 cM. B., de cavalerie, een detachement genietroepen, ter sterkte van 1 officier en 30 min deren, voorzien van brugmaterieel, breekwerktuigen enz. Het geheel staat onder bevel van den luitenant-kolonel der infanterie J. B. Mack. De colonne zal ten 41 ure v. m. van Olehleh naar Boekit-Seboen afmarcheerendaartoe zullen per spoor ten 3J u. v. m. van Kota- Radja naar Olehleh worden vervoerd de infanterie en ten 4 ure v. m.: de genietroepen, de onbereden minderen der artillerie, de dwang arbeiders en het hospitaalpersoneel, terwijl om 3£ uur v. m. van Kota-Radja langs den grooten weg naar Olehleh op marsch gaan de cavalerie en de sectiën artillerie. Te Boekit-Seboen sluit zich het detachement van dien post bij dat van Olehleh aan. Tegen de stelling des vijands te Kroeng-Raba wordt als volgt opgemarcheerd de hoofdcolonne, sterk 1 Europ., 1 Amb. compagnie van het 3® bataljon infanterie, de bergartillerie, een detachement genietroepen, sterk 10 man en de cavalerie, volgende den grooten weg Boekit- Seboen Kroeng-Raba; een rechterzij colonne, commandant kapitein C. de Jongh, sterk: Vz Europ. en 1 Amb. compagnie, respec tievelijk van het 14® en 3® bataljon, marcheerende van Boekit-Seboen over kam pong Seboen (10 minuten), Lambaroe (15 mi nuten), missigit Lamlang (25 minuten), missigit Lampoeoe (25 minuten) naar missigit Kroeng- Raba (55 minuten)en

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 194