186 „Verder heeft men voor deze „Feldmenagen" een van wilgenroeden gevlochten korf met afneembaar deksel vervaardigd, waarin toestel en rooster geheel passen". „Dat een zoodanige korf te velde gewichtige diensten kan bewijzen, hetzij tot het bewaren van vivres enz., hetzij om de officieren, die zich op de voorposten bevinden en niet in de gelegenheid zijn te koken, warm eten te brengen, behoeft gee'n nader betoog". „De Feldmenage" met roosters en korf weegt 7 KG. en kan door het aanbrengen van een handvat gemakkelijk worden vervoerd". In het hiervoren aangehaalde militair weekblad wordt bovendien nog opgemerkt, dat door de in hoofde dezes genoemde proefnemingen, de duur zaamheid van aluminium voldoende is bewezen, daar kookgereedscbappen, waarin gedurende een jaar tweemalen per dag spijzen werden bereid, spek gebraden en koffie gezet, slechts eene niet noemenswaardige slijtage had den ondergaan. Daar aluminium bovendien de eigenschap bezit een goede warmtege leider te zijn, wordt eene snelle bereiding der spijzen mogelijk, zoodat deze „Feldmenagen" ook voor de officieren der koloniale troepen in Afrika van onschatbare waard^ zijn. T. J. A. Molenaar. Aanmoediging tot het verkrijgen van goede schietresultaten. Zooals bekend is heeft Z. M. de Keizer van Duitschland bij zijnen laatsten verjaardag bepaald, dat voortaan aan de compagnieën en batterijen in elk legerkorps, die de beste schietresultaten verkregen hebben, onder scheidingsteekenen zullen worden uitgereikt. Over den vorm dezer onderscheidingsteekenen wordt het volgende mede gedeeld Ten eerste zullen de manschappen der compagnieën en batterijen een distinctief krijgen, dat op den arm bevestigd wordt en uit een in geel me taal bewerkten ongeveer 6 cM. hoogen lauwerkrans bestaat, die boven door de Keizerskroon afgesloten wordt. Bij de infanterie bevinden zich in het midden van dezen lauwerkrans twee gekruiste geweren en bij de artil lerie twee gekruiste kanonnen. Voorts krijgt de commandant der compagnie die het beste geschoten heeft, een op de wjjze der photographiestandaards op te stellen 20 cM. hoog zilveren schild, dat boven versierd is met de Keizerskroon en beneden op rechts en links aangebrachte tropeeën rust, die naar gelang van het wapen infanterie of artillerie verschillend zijn. Op het schild zelf treft men aan de onderzijde een adelaar met uitgespreide vleugels aan. Daarboven is een lauwerkrans aangebracht, die de volgende opdracht omsluitWilhelm II, Duitsch Keizer, Koning van

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 207