187 Pruisen aan den kapiteinter herinnering aan de door zijne compagnie (batterij) in het jaar 189. bij het zooveelste legerkorps verkregen eerste schietuitkomsten. De Keizerskroon en lauwerkrans zijn verguld. De kosten van al deze onderscheidingsteekenen worden betaald uit 's Kei zers privaatkas. Hoefbeslag met ijzersvervaardigd uit gecomprimeerd papier. Op last van het Duitsche Ministerie van Oorlog worden aan de Konink lijke hoefsmidscholen in Pruisen proeven genomen met papieren hoefijzers. Het bleek evenwel, dat het vastnagelen van deze ijzers aan den hoef der paarden niet voldeed, weshalve men nu eens kit beproeft, waarmee het beslag met den hoef tot een vast geheel verbonden wordt. Die proeven gaven tot heden een gunstige uitkomst, doch wordt vooralsnog het papieren beslag slechts op de beide voorste hoeven beproefd, terwijl voor de achter- beenen de ijzers voorloopig behouden blijven. Tijdschrift voor N. en L. in N.-I. ERRATA. In het opstel van den kapitein-intendant W. D. J. Bezemer over het Britsch Indische Leger, voorkomende in de 3®, 4e en 5e aflevering van den loopenden jaargang zijn de volgende fouten geslopen: Blz. 202 Noot (1) achtste regel, te lezen Return East Indian Army System (Army Transport) 1885. Statements, exhibiting, enz. v 205 10en regel van onderen staat: Sikks, moet zijn: Sikhs. 209 19en regel Idem. 213 17ea regel staat: Bajpoctana, moet zijn: Rajpoetana. n 216 llen regel staat: Gomman-, moet zijn: comman-, 221 8°° regel van onderen staat: Punjabis Sikhs, moet zijn: Punjabis, Sikhs. Ti 307 Noot 7en regel staat: „light marching", moet zijn: „light marching order." 309 17en regel staat: „van den legerbevelhebber" moet zijn„aaD den legerbevelhebber." 311 4en regel staat: „bij de intendance", moet zijn: „bij de inlandsche." 311 19o" regel staat: „na afgelegd eind", moet zijn: „na afgelegd." 315 4en regel staat: „troepengevechten", moet zijn: „troepenge deelten."

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 208