195 is komen te overlijden vóór den vader of voor dat zij haar recht op den onderstand heefc kunnen doen geldendoch alleen voor zooveel de kinderen naar Nederland terugkeeren. Artikel 4. De helft der onderstandsgelden en gratificatiën in artikel 3 ver- vermeld, wordt uitbetaald in Nederlandsch-Indië, de wederhelft nadat de weduwe of, bij haar vooroverlijden, de kinderen in Nederland is of zijn aangekomen. Alle aanspraken op die onderstandsgelden en gratificatiën of op het daarvan onuitbetaald gebleven gedeelte vervallen a. door het overlijden van de weduwe of van de kinderen; b. indien de gelden niet zijn opgevorderd bij het Departement van Koloniën binnen een jaar nadat de weduwe of, ingeval zij is overleden, de kinderen in Nederland is of zijn aangekomen. Onze Minister van Koloniën is belast met de uitvoering van dit besluit, waarvan afschrift zal worden gezonden aan Onzen Minister van Oorlog, aan den Raad van State en aan de Algemeene Reken kamer. HET LOO, den lsten Augustus 1889. WILLEM. De Minister van Koloniën Keuchenius. Accordeert met het origineel De Secretaris-Generaal bij liet Depar tement van Koloniën En opdat niemand hiervan onwetendheid voorwende, beveelt de Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië, den Raad van Neder landsch-Indië gehoord, dat deze in het staatsblad van Nederlandsch- Indië worde geplaatst en dat daarvan, voor zooveel noodig, vertalin gen in de Inlandsche en Chineesche talen worden aangeplakt. Gelast verder alle hooge en lage Colleges en Ambtenaren, Officie ren en Justicieren, ieder voor zooveel hem aangaat, aan de stipte H. VAN DER WlJCK.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 216