196 naleving van het bovenstaand Koninklijk besluit de hand te houden,, zonder oogluiking of aanzien des persoons. Gedaan te Buitenzorgden len October 1889. C. Pijnacker Hordijk. De Algemeene Secretarisy Gallois. Uitgegeven den zevenden October 1889. De Algemeene Secretaris Gallois. Reglement betreffende de toekenning van pensioenen en onderstan den ten laste van de begrooting van Nederlandsch- Indië aan de weduwen en kinderen van Europeesche en daarmede gelijkgestelde Officieren en mindere mili tairen van de landmacht in Nederlandsch-Indië en van de aan de laatstgemelden gelijk gestelde militaire personen. Artikel 1. Behoudens het bepaalde bij artikel 2, 5, 9 slotalinea en 18 wordt aan de weduwe van den militair, die sneuvelde of binnen een jaar na het bekomen van in en door den dienst ontstane ziels-of lichaams gebreken aan de rechtstreeksche gevolgen dier gebreken overleed, pensioen toegekend ten laste van de begrooting van 'Nederlandsch- Indië. Artikel 2. Geen pensioen wordt verleend a. aan de weduwe, wier huwelijk voltrokken is, nadat de ziels- of lichaamsgebreken zijn ontstaan, aan welker rechtstreeksche gevol gen haar echtgenoot kwam te overlijden; h. aan de weduwe, die, op het oogenblik waarop haar echtgenoot sneuvelt of overlijdt, krachtens rechterlijk vonnis, uitsluitend op zijn verzoek uitgesproken, van hem gescheiden is van tafel en bed c. aan de weduwe, die veroordeeld is in Nederland tot gevange nisstraf van drie jaren of tot eene zwaardere straf, dan wel in Nederlandsch-Indië tot eene der straffen, vermeld in art. 5 punt 1 tot en met 5 van het Wetboek van strafrecht voor Europeanen,

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 217