200 a. van en met den eersten der maand, volgende op die, waarin de weduwe hertrouwt of wel komt te overlijden b. van en met den dag, waarop een vonnis in kracht van gewijsde gaat, dat, bijaldien het vóór de toekenning van het pensioen ware uitgesproken, die toekenning zou hebben belet ingevolge artikel 2 punt c; c. wanneer de betaling gedurende vijf achtereenvolgende jaren niet is gevorderd; d. van en met den eersten der maand, waarin de weduwe bij rech terlijk vonnis van de voogdij over hare kinderen is ontzet. Artikel 11. De weduwe wordt, behoudens het bepaalde in artikel 9, in het genot van pensioen hersteld a. van en met den eersten der maand volgende op die, waarin het huwelijk dat haar pensioen deed vervallen overeenkomstig artikel 10 punt a is ontbonden, hetzij door den dood des echtgenoots, hetzij door echtscheiding, bij vonnis uitgesproken, uitsluitend op een door haar ingestelden eisch; b. van en met den eersten der maand, volgende op die, waarin zij nader betaling vraagt van het pensioen, vervallen overeen komstig artikel 10 punt c; c. van en met den eersten der maand, waarin buiten werking treedt een vonnis, als bedoeld is in artikel 10 sub d. Artikel 12. Het pensioen kan worden ingetrokken, in Nederland door den Koning, in Nederlandsch-Indië door den Gouverneur-Generaal, wanneer blijkt, dat de gepensionneerde de verordeningen tot handhaving van het eigendomsrecht van den Staat op de Gouvernementsarchieven in Nederlandsch-lndië heeft overtreden. Artikel 13. De onderstand vervalt: a. van en met den eersten der maand, volgende op die, waarin het laatste der aan den onderstand deelhebbende kinderen het negen tiende levensjaar intreedt, overlijdt of in het huwelijk treedt; b. van en met den eersten der maand, waarin het laatste der aan

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 221