205 Artikel 22. Op de krachtens dit reglement toegekende pensioenen wordt behoudens het bepaalde in de slotalinea van dit artikel ten behoeve van particuliere schuldeischers alleen korting toegestaan voor zooveel de weduwen van officieren en van aan hen gelijkgestelden betreft, doch niet anders dan ter voldoening van schulden wegens woning, kleeding en verdere noodwendige levensbehoeften. Te dezer zake kan, ten hoogste tot één zesde gedeelte van het bedrag van het pensioen, korting worden verleend, doch eerst nadat een onderzoek is ingesteld in den geest der wet of der verordeningen, krachtens welke op officierspensioenen korting ten behoeve van par ticulieren wordt toegestaan. Is de schuldeischer, naar aanleiding van zijn verzoek om korting tot den rechter verwezen, en de schuldenares daarna wegens schulden, in de vorige alinea omschreven, tot het betalen der proceskosten veroordeeld, dan wordt de korting tevens verleend voor het bedrag der kosten door den schuldeischer gemaakt. Op onderstanden wordt geen korting verleend ten behoeve van particuliere schuldeischers. Op de pensioenen kan voorts korting worden verleend, wanneer dit op grond van een rechterlijk vonnis wordt gevraagd, ten behoeve van het onderhoud van een of meer kinderen der gepensionneerde, in welk geval vcor de proceskosten, die krachtens het vonnis ten laste van de gepensionneerde komen, almede korting kan worden toegepast, echter met dien verstande, dat de krachtens deze alinea te verleenen korting het bedrag van de helft van het pensioen niet mag overschrijden. Indien den Minister van Koloniën of, voor zooveel in Indië betaalbaar gestelde pensioenen of onderstanden betreft, den Gouverneur- Generaal, overtuigend blijkt, dat eene stiefmoeder in gebreke blijft te voorzien in het onderhoud van een of meer kinderen, gesproten uit of gewettigd door een vroeger huwelijk van den echtgenoot wiens overlijden aan het pensioen ten grondslag ligt, dan kan naar bevind van zaken korting worden bevolen ten behoeve van het stiefkind of van de stiefkinderen, almede ten bedrage van hoogstens de helft van het pensioen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 226