206 Artikel 23. De Koning behoudt zich voor om, bij een met redenen omkleed besluit, te voorzien in het geval dat omstandigheden, door dit Reglement niet voorzien, zouden beletten aanstonds pensioen of onderstand te verleenen aan de weduwe of aan de wettige dan wel door een huwelijk gewettigde kinderen van een militair, die sneuvelde of binnen een jaar na het bekomen van in en door den dienst ontstane ziels- of lichaamsgebreken aan de gevolgen dier gebreken overleed. Ook bij de toepassing van dit artikel geldt het beginsel, dat ter zake van het sneuvelen of overlijden van éénen militair niet meer wordt verleend, dan óf één pensioen, dan wel één onderstand. Artikel 24. De Koning behoudt zich voor om, bijaldien bezwaren worden ingebracht tegen de toepassing in Nederlanclscli-Indië van de voren staande bepalingen, en die bezwaren gegrond worden bevonden, daarin te voorzien bij een met redenen omkleed besluit. Behoort bij Koninklijk besluit van 1 Augustus 1889 No. 14. Mij bekend: De Minister van Koloniën Keuciienicis. Behoort bij Indisch Staatsblad van 1889 No. 214. Mij bekend De Algemeene Secretaris Gallois. Dewijl het mij bij herhaling is gebleken, dat zelfs onmiddellijk belanghebbenden onbekend zijn met vorenstaande bepalingen en vooral met het recht op onderstand, toegekend bij Staatsblad 1875, No. 92, mogen die hier een plaats vinden, opdat het daardoor gegeven „nieuw bewijs van 's Konings innige belangstelling in het lot Zijner burgerlijke en militaire landsdienaren", recht wedervare. Aan Staatsblad 1889, No. 214, ontleenen weduwen en wettige of door huwelijk gewettigde kinderen, beneden 18 jaar, van bedoelde Europeesche militairen „recht op pensioen of onderstand" ten laste

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 227