16 Murata, dat lien patronen bevatten kan (1). Het kaliber is ruim 7 mM, de kogel is van lood met een koperen mantel. Het wapen werd in de werkplaatsen te Tokio vervaardigd, welke in vredestijd ongeveer 120 geweren per dag afleveren. Bepakking en uitrusting zijn evenals de uniform geheel op Europeesche leest geschoeid. De cavalerie is volgens Japan's eigen oordeel niet goed bereden. Zij is met sabel en karabijn (Hurata), de garde-cavalerie daarenboven met de lans bewapend. Vroeger werd de sabel aan het paard bevestigd, doch sinds een besluit van den Mikado vaststelde, dat een man geen paard een sabel droeg, verviel deze draagwijze. De paarden schijnen van goede hoedanigheden te zijn en bijzonder bruik baar in de moeilijke terreinen van Korea. Wat de artillerie betreft, ook deze is op de hoogte van haren tijd. Het veldgeschut is 7.5 cM. hard Brons, vervaardigd in de gieterij te Osaka. Het berg- geschut is hetzelfde, doch korter, waardoor de dracht aanmerkelijk kleiner is (1800 M.). Het kan in drie deelen uit elkander genomen en dan door drie paarden gedragen worden. Bij den aanval op de versterkingen werd ook van belegeringsgeschut gebruik gemaakt. De opleiding der troepen is geheel op Europeesche, speciaal Duit- sche leest geschoeid. Eene hooge waarde wordt toegekend aan de gymnastische oefeningen. De reorganisatie begint met de wet van 28 December 1872, waarbij de algemeene dienstplicht werd ingevoerd. Door achtereenvolgende wijzigingen bij de wetten van 15 Augustus 1884 en 21 Januari 1889 werd het leger steeds uitgebreidde grens is echter nog lang niet bereikt. Op de 41 millioen inwoners toch bestonden de strijdkrachten volgens offlcieele gegevens in 1893 uit 269748 man, waaronder 4358 officieren, 11704 onderofficieren, 1637 militaire ambtenaren, 54771 man linietroepen, 91190 man bij de reserve en 106088 bij de landweer. De dienstplicht duurt van het 17e tot het 40° levensjaar. De diensttijd omvat 3 jaar in actieven dienst, 4 jaar bij de reserve, 5 jaar bij de landweer. Yele vrijstel lingen worden toegestaan. De opleiding tot officier heeft tegenwoordig plaats op wetenschap- (1) The Army and Navy Gazette. Volgens v. Löbell's Jahresberechte was het echter niet zeker, dat het geheele leger vóór den aanvang des oorlogs met het nieuwe geweer bewapend zou zijn. Het oude was eveneens van Murata, kaliber 11 mM.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 27