270 en dienstrapporten, uitsluitend mondeling en zooveel mogelijk op het terrein afgenomen; zij mogen hoegenaamd geen schoolsch karakter dragen. Zij omvatten: de praktische toepassing van: 1. de recruten-, compagnies- en bataljonsschool; 2. het voorschrift op den velddienst van het Nederlandsch-Indische leger; 3. het voorschrift voor de schietoefeningen met het achterlaadgeweer klein kaliber bij de Infanterie met bijvoegsel; 4. de voorschriften voor het gevecht van, en tot het houden van oefe ningen bij de Infanterie; 5. het voorschrift voor het onderricht in het bajonetschermen het voorschrift omtrent de samenstelling, het onderhoud en de aanwending (van de revolver en de daarmede te houden schietoefe ningen bij de Infanterie; 7. vervaardiging van schansmateriaal, aanleg van vluchtige en veld- versterkingen, met toepassing van de middelen om die stormvrij te maken, een en ander voor zooveel het in onze Indische oorlogen in aanmerking komten 8. de Maleische taal, derwijze, dat de examinandus zich daarin gemak kelijk verstaanbaar uitdrukt en daarin de verschillende reglementen en dienstvoorschriften kunne onderwijzen; een en ander echter uitsluitend voor zooveel luitenants bij de toe passing dezer reglementen en voorschritten praktisch optreden; b. theoretische kennis van 1. het reglement op den inwendigen dienst der Infanterie; 2. het reglement op den garnizoensdienst; 3. de eerste zes hoofdstukken van het voorschrift op de militaire eerbewijzen 4. het voorschrift betreffende de wapening en de munitie der Infanterie; 5. de voorschriften, vermeld sub a, 2 en Z/; 6. het reglement van krijgstucht voor het krijgsvolk te lande; 7. algemeene kennis van den gang der rechtspleging bij de land macht; 8. de tactiek, gevechtsleer, het tactisch of- en defensief gevecht om terreinvoorwerpen, terreindeelen en terreinhindernissen, alsmede den kleinen oorlog, met toepassing op Indische toestanden; 9. de terreinleer, bekendheid met Hoofdstuk I, pagina 5 tot en met 56 (uitgave 1890);

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 291