274 gingen gedrukt „om uit te knippen en in te plakken", te verstrekken. Alsdan heeft men zekerheid, dat de wijzigingen in hunne reglementen en voorschriften duidelijk en zonder fouten zijn aangebracht, behalve bij het verkeerd inplakken, hetgeen gemakkelijk kan worden gecontroleerd. Bij den aankoop van nieuwe reglementen of voorschriften kan het kader niet nagaan, of er ook na de uitgifte wijzigingen in aangebracht zijn en tot hoever deze loopen. Als in elk reglement of voorschrift stond aangegeven: „Bijgewerkt tot en met Alg. Ord. 189 No. en Inf. Order 189 No. zou dit een groot voordeel zijn. X. Errata in de vPio nierkunst en Versterkingskunst tegen den Inlandschen vijand Daar ik in het afgeloopen cursusjaar nog eenige drukfouten in mijn werk „Pionierkunst en Versterkingskunst tegen den Inlandschen vijand" heb aangetroffen en daarin eenige verbeteringen mij alsnog nuttig en nood zakelijk voorkwamen, zoo zou U mij ten zeerste verplichten, onderstaande correctiën in het Indisch Militair Tijdschrift te willen opnemen, ten gerieve van de Heeren, die zich eventueel dat boek mochten hebben aangeschaft. Blz. 3. Noot. staat: compagniën; lees: compagnieën. 8. Regel 12 v.o., bekapt worden; leesbekapt worden stam- dikte 0.2 a 0.3 M.; 8. 3 v.o., als de niboeng; lees: als de niboeng; stam- dikte 0.2 a 0.4 M. 10. 9 v.b., 10 a 13 M.; 10 a 18 M. 11. 8 v.b., Zij dienen tot; Zij dienen tot paggers. 11. Achter regel 15 v.b. alsnog op te nemen: Van het doel zal het afhangen, welke dikte men verkiest. 12. Regel 10 v.b. staat: is het weinig; lees: is zij weinig. 12. 5 v.o. bladenbladeren. 13. 10 en 11 v.b. nipah-of palmbladerenlees: nipahbladeren. 13. 19 v.o., voor het splijten; lees: vóór bet splijten. 22. 20 v.b., twee naast elkander; lees: twee of meer naast elkander. 23. 7 v.b., van een schuifknoopleesvan een schuif- knoop of mastworp. 23. 10 v.b., gewijzigde hoofdsjorring; gewurgde hoofd sjorring.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 295