323 4. Het hof moet stelselmatig georganiseerd worden. 5. De werkzaamheden en bevoegdheden van het kabinet en de verschillende departementen van staat moeten bepaald en bij de wet geregeld worden. 6. Belastingen worden uitgeschreven door het departement van financiënde belastingheffing moet naar een vast stelsel geschieden. 7. De uitgaven van het hof en de departementen moeten zorgvuldig opgemaakt worden, zoodat inkomsten en uitgaven met elkaar in over eenstemming gebracht en de uitgaven zooveel mogelijk beperkt kunnen worden. 8. Een militair stelsel moet worden ingevoerd. De Koning hebbe ook in militaire zaken het oppergezaghet blijve niet over verscheidene personen verdeeld. De goede verdediging van een land ia noodig voor zijne veiligheid, en Korea moei eene krijgsmacht hebben, in staat om eenen burgeroorlog te dempen. Daarvoor moeten de uitgaven voor andere doeleinden tot het uiterste beperkt worden. Om de verdediging op goeden grondslag te vestigen moeten officieren opgeleid, en alleen die, welke bekwaamheid en ervaring bezitten, daartoe aangesteld worden. Als het leger gevormd is en op goeden grondslag berust, komt het schep pen van eene vloot aan de beurtmaar niet voor het leger is uitgerust. Noodeloos ceremonieel en buitensporige praal moeten afgeschaft wor den. Het is een vast gebrek in Korea, van het hof tot de laagste ambtenaren, om in onnoodig vertoon en nuttelooze ceremoniën te vervallen. Dit is een zeer verwerpelijke gewoonte, die, onder ander kwaad, tot weelde en geldverspilling leidt. Het hof moet zijne uitgaven besnoeien en een voorbeeld van eenvoud geven. 10. Eene strafwet moet uitgevaardigd worden op den grondslag van de wetten in andere landen en op de adat van Korea zelf. Aangezien de onafhankelijkheid der rechters noodzakelijk is voor de onpartijdigheid van het gerecht, moeten zij, zoodra de geschikte per - sonen gevonden zijn, strikt van de uitvoerende ambtenaren gescheiden worden gehouden. Later komt een burgerlijk wetboek aan de beurt. 11. De politie moet in ééne hand komen. Twee politie-instelliugen als tot nog toe bestaan, zijn verwerpelijk. 12. De tucht voor regeeringsambtenaren moet versterkt worden. Ten einde omkoopbaarheid te voorkomen, moet elk ambtenaar een vast

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 346