324 salaris hebben, en het verkoopen van ambten aan den meestbiedende mag niet meer geschieden. 13. Het gezag van plaatselijke overheden moet door voorschriften en door het centraal gezag beperkt worden. 14. De benoeming en het ontslag van regeeringspersonen moet volgens een vast stelsel geschieden, zoodat zij niet van de willekeur van invloedrijke lieden afhangen. 15. Regeeringspersonen moeten niet begeerig naar macht haken, noch naijverig en achterdochtig onder elkaar zijn, politieke wraak worde niet toegelaten. Zulke dingen zijn voorname oorzaken van wanorde in den lande. Een geest van rechtvaardigheid en onpartijdig heid worde in het bestier van 's lands zaken betracht. 16. Er is op het oogenblik nog geen behoefte aan een afzonderlijk departement van Openbare Werkendeze aangelegenheden kunnen door het departement van landbouw en handel of een ander behartigd worden. 17. De centrale dienst voor de hervormingen worde georganiseerd om zijne bevoegdheid in zekeren zin te beperken. Hij worde niet met wetgevende macht bekleed. 18. Ervaren raadslieden moeten in elk departement worden aan gesteld tot regeling der werkzaamheden. 19. Talentvolle jongelieden moeten ter opleiding naar Japan wor den gezonden. 20. De eenheid der nationale politiek is noodig, om de onafhanke lijkheid van het land op een goeden grondslag te vestigen en metterdaad hervormingen in te voereD. Is die onafhankelijkheid gevestigd, dan moet een eed worden gezworen bij de voorzaten van de Koreaansche dynastie, dat zij gehandhaafd zal wordeD, en moet zij aan het volk worden afgekondigd. De Koning legde ten teeken dat het hem ernst was met de invoe ring der in bovenomschreven programma gestelde hervormingen, een afschrift daarvan op het altaar zijner voorzaten. In eenen brief uit Seoel geeft mevrouw Bishop van deze plechtigheid, weike den 8en Januari plaats had, eene interessante beschrijving. Na afloop van het onderhoud smaakte graaf Inoeje de voldoening,

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 347