362 In deze schets zien wij de infanterie-colonne in front beveiligd door een linie van éclaireurs, die zich 500 M. aan beide zijden van de marschrichting uitstrekt en die middels een verbindingsruiter verbonden is met een gesloten afdeeling van geringe sterkte het gros der cavalerie genaamd dat op 150 M. volgt. Op haar beurt zien wij de gesloten afdeeling wederom en wel op een afstand van 300 M. middels een verbindingsruiter naar achteren vastgehouden aan de infanterie-voorhoede, zoodat deze laatste, die de hoofdcolonne op 100 M. voorafgaat, op een afstand naar voren, d.w.z. in de richting van den vijandvan 450 M. door de éclaireurs der cavalerie wordt voorgegaan en beveiligd. Bedenkt men nu nog, dat bij de gesloten kleine afdeeling enkele ruiters beschikbaar zijn tot de verkenning van enkele gewichtige ter rein voorwerpen en terreinafscheidingen, zooals begraafplaatsen, rivier overgangen, heuvelrijen, ravijnen en dergelijke, buiten de sfeer van 500 M. gelegen, dan zien wij dat de werkingssfeer van voorhoede-cavalerie gebonden aan de colonne zich in de breedte tot op 500 M. zijwaarts van de marschrichting uitstrekt en in de lengte der marschrichting zich bepaalt tot op een afstand van 450 M. vóór de infanterie-voorhoede. "Wat het verkrijgen en het in veiligheid brengen van dooden en gewonden in deze beveiligingsstrook betreft, zal het wel onnoodig zijn hierover uit te weiden, daar uit de betrekkelijk onmiddellijke nabijheid der volgende infanterie voldoende blijkt, dat buiten gevecht gestelden gemakkelijk naar achteren te vervoeren zijn, dan wel door de volgende infanterie zonder bezwaar opgenomen kunnen worden. Niettegenstaande de groote uitgestrektheid der éclaireerende linie een uitgestrektheid, die soms gewenscht, in den regel niet noodig zal zijn komt het ons niet onraadzaam voor, om wegens de meestal groote diepte der hoofdcolonne, de flanken dezer colonne door enkele ruiters te doen beveiligen Op de verplichtingen dezer ruiters komen wij nader teruggenoeg zij het thans te vermelden, dat zij zich in geen geval verder dan tot op 500 M. zijwaarts van de colonne mogen verwijderen. Eindelijk zien wij nog de achterhoede der infanterie door een

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 385