365 Uit het vorenstaande valt gemakkelijk af te leiden, dat bij dezen dienst naar geen samentrekken van krachten gestreefd wordtintegen deel, wij zien de ruiters over een breed front verspreid. De vecht- wijze van den Inlandschen vijand dwingt hiertoe5 worden tegenover een Europeeschen vijand vlakten door verkennende cavalerie gewoonlijk in snellen gang overgetrokken, om den tegenovergelegen rand met het oog op mogelijke vuuruitwerking in tijds verkend te hebben, zoo kan een dergelijk optreden tegen den Inlandschen vijand niet plaats hebben. Immers wij weten uit ondervinding, dat onze Indische tegenstander niet schroomt om zich op licht begroeide vlakten in te graven, en op vlakten, begroeid met manshooge alang-alang, zich schuil zal houden, om op het gewenschte oogenblik met den klewang aan te vallen. Juist dit verspreid optreden van de voorhoede-cavalerie beveiligt de volgende colonne of ageerende onderafdeelingen volkomen tegen dergeljjke ontmoetingen. Eerst wanneer de colonne zich tot het gevecht ontwikkelt, zal de voorhoede-cavalerie zich samentrekken om het woord te geven aan geweer en bajonet. Reeds uit het niet bijeenhouden der ruiters valt af te leiden, dat bij de beveiliging, gepaard met verkenning, geenszins op de kracht van de sabel of op de uitwerking van de karabijn gesteund wordt. En terecht, immers de verschillende patrouilles, die de colonne omgeven, hebben alleen tot taak, door hunne waakzaamheid de veilig heid der colonne voortdurend te verzekeren. De „Revue de Cavalerie" geeft de werking dezer patrouilles, door haar „patrouilles de süreté" genoemd, zoo terecht aan in de woorden „elles éclairent la marche en voltigecmt (1) autour de la colonne, qu'elles précédent." Daarom bij dezen dienst geen sabels getrokken, maar de karabijnen geladen tot het kunnen geven van een noodschot, wanneer de colonne niet meer in tijds mondeling te waarschuwen is. Wordt de grootst mogelijke stilte in acht genomen, aandachtig uitgekeken en aandachtig geluisterd, dan zal het iedereen duidelijk zijn, dat voor den cavalerist oog en oor de éénige wapens zijn, die de veiligheid der colonne verzekeren. (1) De cursiveering is van ons.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 388