366 De dienst van voorhoede-cavalerie is vooral voor de paarden zeer inspannend, daarom en hier richten wij in het bijzonder het woord tot de jeugdige kameraden van het wapen spaar de krachten der paarden zooveel maar mogelijk is, bedenk, dat na hetgeen ge van daag van hen gevergd hebt, er morgen weder een dag aanbreekt, die van hen mogelijk nog meer vergt; vermijd den galop, hij grijpt het meest den adem der paarden aanlaat, waar de toestand zulks maar eenigszins gedoogt, de paarden, al is het maar voor enkele minuten, rusten; voeder en drenk de paarden als ge daartoe tijd hebt en ge het oogenblik daartoe aangebroken denkt; ga voor den aanvang van de excursie en verder bij elke rust nauwkeurig na: toestand van hoef en hoefijzer, alsmede die van zadel en singel en vermijd het mede voeren van onnoodigen ballast, altemaal waarschuwingen, die wij hooren het u reeds zeggen, niets nieuws bevatten, doch waaraan dikwijls niet gedacht wordt, om de eenvoudige reden, dat plaats gehad hebbende gebeurtenissen de aandacht op andere wiize in beslag genomen hebben. Maar begrijp ons goed, wat betreft sparing der krachten van de paarden; beter ware het misschien geweest, als wij geschreven hadden: „gebruik uwe paarden met oordeel en overleg," want komt het er op aan, dan kan zelfs het doodrijden van uwe paarden blijk geven van met overleg en oordeel gehandeld te hebben. Alhoewel de cavalerie haren opmarsch voor den vijand niet verbergt, zoo moet toch de ruiter zich zoo min mogelijk bloot stellen, om, zooals te begrijpen valt, het aantal treffers niet noodeloos te ver- grooten. Dus waar noodig, de cavalerist gebukt langs den hals van het paard en steeds er op bedacht, dat zoowel stilstaande als in beweging, menig terreinvoorwerp van slechts geringe afmetingen voldoende is om hem aan het vijandelijk oog te onttrekken. Wij stappen van deze beschouwingen af en roepen, ter wille van het groote gewicht, dat aan den veiligheidsdienst verbonden is, den commandant der voorhoede-cavalerie ten slotte toe: „Tast bij den veiligheidsdienst flink door, opdat de colonne rustig kan blijven doormarcheeren." De spits. Yan de drie doorzoekingspatrouilles, die het voorhoede-peloton ter

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 389