373 „in verband voorwaarts gaan" der éclaireurs belet, zenden zij een ruiter in verdubbelden gang vooruit, om gedekt opgesteld den tegen- overgestelden rand of oever nauwkeurig waar te nemen. Intusscben blijven de éclaireurs op de gewone wijze doormarcheerenop eenige honderde meters van de hindernis gekomen, gaan ook zij in ver dubbelden gang om haar van nabij te verkennen. Een of meer voetpaden zullen spoedig den weg wijzen naar een waadbare plaats of naar eenigen overgang. Is dit het geval, dan gaat de ruiter, die de overzijde reeds waargenomen heeft, over en tracht een hoogtepunt te bereiken, om gedekt het voorwaarts gelegen terrein waar te nemen. Bespeurt hij niets, dan geeft hij het teeken voorwaarts", waarop ook de patrouille de hindernis passeert om onmiddellijk weder uit te zwermen. In figuur III zien wij de rechterdoorzoekingspatrouille, aan gemis van een overgang, wegens te groote diepte der rivier en wegens het niet aanwezig zijn van een waadbare plaats, acbter de spits de brug overgaan, om direct weder uit te zwermen. De linkerdoorzoekingspairouille passeert de waadbare plaats D en zwermt daarna gedeeltelijk naar rechts, gedeeltelijk naar links uit. In figuur Y zien wij een terrein, dicht met kampongs bezet. Yolgen wij de éclaireereude linie. Gekomen ter hoogte van A, zien wij van de spits den voorsten ruiter en den commandant op den weg, waarbij tevens de commandant van de voorhoede, terwijl de tweede ruiter in het teriein links van den weg éclaireert. De éclaireurs der rechterdoorzoekingspatrouilles stuiten op de natte sawah; de patrouille sluit echter niet op den weg aan, daar de buitenwaarts rijdende ruiter door het uitstrekken van zijn arm de patrouille naar de kampong (zie figuur IV bij A) geleid heeft. Kan de kampong niet worden binnengegaan, als de toegangen afgesloten zijn, zoo rijden twee ruiters langs den linkerrand, de twee andere ruiters langs den rechterrand. Nauwkeurig wordt, waar de rand zulks toelaat, binnen de kampong gezien, terwijl vooral de rand zelf niet vergeten mag worden. Zijn de toegangen niet afgesloten, dan wordt de kampong ook inwendig verkend, terwijl een lichte afsluiting gemakkelijk met de sabel verbroken zal worden. De éclaireurs zullen echter na het ver-

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 396