375 C opgemerkt en ziet hij tevens de enkele heuvels voor het front der linkerdoorzoekingspatrouille gelegen. Daar de heuvelrij C buiten de sfeer van 500 M. ligt en hij toch gaarne wil weten, wat zich achter deze heuvelrij voordoet, laat hij twee ruiters van het gros over den hoogtekam rijden. Deze rapporteeren hem spoedig, dat er op zooveel meters in b.v. Noord-Oostelijke richting een missigit ligt, die zij voorloopig blijven observeeren, om deze ter hoogte van de eclaireerende linie vóór kampong K van nabij te verkennen. De commandant der voorhoede, waarbij de commandant van de spits, neemt stelling op de dichtst bij den weg gelegen heuvel, om het voorgelegen terrein en de randen van de kampongs G en H waar te nemen, terwijl ook de linkerdoorzoekingspatrouille de heuvels M, N en P met gelijk doel bezet heeft. Bouwland voor kampong G geeft de rechterdoorzoekingspatrouille gelegenheid om in verband met de spits en de linkerdoorzoekings patrouille op te rukken tot „de verkenning van nabij" van de ran den van de kampongs H, G en E. Deze kampongs laten de inwendige verkenning toe, zoodat wij de éclaireurs, alvorens de kampongs L en K te verkennen, gedekt opgesteld zien in genen rand van deze kam pongs. Gedekt opgesteld worden van uit deze randen de tegenover gelegen randen en het tusschengelegen terrein links alang-alang, rechts bouwland geobserveerd, om een oo?enblik later door de alang- alang en door het bouwland op te rukken naar de kampongs L en K. Het zal wel niet moeielijk vallen uit fig. Y. te zien, dat de éclai- reerende linie als het ware sprongsgewijze voorwaarts gaat, gedekt door enkele éclaireurs, die van uit een hoog punt het voorgelegen terrein observeeren, dan wel gedekt door hen, die hetzij ter voorloopige verkenning van een ingang tot een kampong, van een waadbare plaats enz. eenige honderde meters in verdubbelden gang zijn vooruitgegaan. De zelfstandige verkenningspatrouille, die (zie figuur Y.) over den hoogtekam C naar missigit D gereden is, keert, nadat hare tegen woordigheid buiten de sfeer van 500 M. niet meer vereischt wordt, naar het gros der cavalerie terug. De gedragregels van den verbindingsruiter. De verbindingsruiter behoort, zooals wij reeds gezien hebben, tot

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 398