876 de spits. Wij zouden hem gerust „den derden ruiter" van de spits kunnen noemen. Oordeelt de commandant van de spits het terrein zoodanig bedekt, dat do tweede ruiter van de spits het verband met het gros der cavalerie niet kan onderhouden, dan plaatst hij den derden ruiter tusschen het gros en de spits. Normaal marcheert de verbindingsruiter op 75 M. voor het gros; hij dient; le. Om de spits aan het gros vast te houden. 2®. Om de teekens, door de spits aan het gros en omgekeerd door het gros aan de spits gegeven, over te nemen. 8®. Om den door de spits gevolgden weg aan te geven. Ten einde te voorkomen, dat door een te hard marcheeren van de spits, de afstanden tusschen de verschillende onderdeelen te groot zouden worden, moet de spits zijn gang regelen naar het gros, waartoe de achterste ruiter van de spits van tijd tot tijd naar den verbindings ruiter moet omzien om zich te overtuigen, dat hij dezen niet uit het oog verloren heeft. Heeft dan ook de achterste ruiter van de spits een nieuwen weg ingeslagen, waardoor tijdelijk de voeling met de oogen verloren is, dan wel heeft een kromming in den weg de spits aan het oog van den verbindingsruiter onttrokken, dan gaat hij in verdubbelden gang op den hoek met den nieuwen weg dan wel in de kromming van den weg zoodanig staan, dat èn spits èn gros hem zien kunnen, om zoodra het gros hem op den verlangden afstand genaderd is, weder voorwaarts te gaan. A ooral daar, waar zich een drie-, vier- of vijfsprong voordoet, moet door den verbindings ruiter nauwkeurig aangegeven worden, waar de spits ingeslagen is. Oordeelt de commandant van de spits het terrein dermate bedekt, dat hij trots den verbindingsruiter toch voor het „verband houden naar achteren" vreest, dan belet hem niets nog een ruiter als ver bindingsruiter in te deelen, waartoe hij het verzoek doet aan den commandant van het gros. Hierdoor wordt het groote voordeel ver kregen, dat de spits den gevorderdeu afstand naar voren kan behou den, welke anders ten koste van de veiligheid verkleind zou moeten worden. Het juist overnemen van de teekens, hetzij door de spits, dan wel door het gros gegeven, wordt het meest gewaarborgd door den ver bindingsruiter op zoodanigen afstand tusschen deze afdeelingen te doen

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 399