388 „De rechtercolonne, gevormd door het 6e regiment (met daar aan toegevoegde onderdeelen van andere wapens) onder bevel van den generaal Koeroki, zal den weg Tsjangkotsjoeang, Sjihiho, Pioehie volgen. Beide laatstgenoemde plaatsen moeten respectievelijk 27 en 28 Januari bereikt zijn. Zij zal te Pioehie voorloopig balt houden, in Weste lijke richting verkennen en zich in verbinding stellen met de marine." „De linkercolonne, bestaande uit de 2e divisie onder generaal Sakoema, volgt den weg Kioetou, Tsjanghiekou en zal beide plaatsen respectievelijk op 27 en 28 Januari bereiken. Zij zal in verbinding moeten blijven met de rechtercolonne. Te Kioetou wordt een detache ment achtergelaten ter observatie van den weg Wenteng-Ninghai, terwijl van uit Tsjanghiekou, alwaar nadere berichten worden afgewacht, verkenningen worden gemaakt." Het hoofdkwartier zal zich den 27en te Fowlioe (Zuidelijk van Sjihiho), den 28™ te Kioetou bevinden. (1) Den 26™ werd de marsch aangevangen en twee dagen later waren beide colonnes ter bestemder plaatse aangekomen, zonder eene ont moeting met den vijand gehad te hebben. De bezetting van Kioetou trok op de nadering der Japanners op Wenteng terug. Ingekomen berichten meldden toen de versterking van het garnizoen Wei-hai-wei met 3 liansa's 1500 man) nieuw aangeworven recruten, terwijl nog eene even groote macht uit het Westen in aantocht was. Het 6e regiment had Westwaarts van Pioehie (29 Januari) voorposten uitgezet, die van uit de batterijen van Hatende beschoten werden. Ook de voorposten van de 2e divisie, geplaatst ten N. W. van Tsjang hiekou, werden onder vuur genomen door den vijand, die zich in het heuvelachtig terrein had opgesteld. Zelfs hadden zij eenen aanval te doorstaan, die niettemin werd afgeslagen. Borstweringen waren in dit gedeelte niet aanwezig. Nog in den avond van den 29™ vaardigde de ópperbevelhebber zijne bevelen uit voor den aanval, die den volgenden dag zou plaats hebben. Zij luidden ongeveer als volgt: „Horgen zal de heuvelrij ten Z. O. van Foenglintse genomen worden. (1) Een detaohement werd ter afsluiting van den weg naar KioetBjoe ten Zuiden van Joengtsjing geplaatst.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 415