389 „De aanval zal ondersteund worden door de vloot, welke de forten van Potsjihiaisoe zal aanvallen. (1) „Voor het aanbreken van den dag zal de rechtercolonne zich met de linkercolonne in verbinding stellen. Zij zal gedurende den aanval den vijand, welke de heuvelen van Matende bezet houdt, in front moeten bezig houden. „De linkercolonne zondert een detachement af om den grooten weg Wenteng (Ringhai) te bezetten, benevens twee bataljons en een half pe loton cavalerie voor algemeene reserve. Deze laatste bevindt zich te 6 uur vm. Z. O. van Wantsioentang, alwaar ik mij ophoud." In verband met deze orders werd de 2e divisie in drie gedeelten gesplitst den rechtervleugel, bestaande uit de 3e brigade verminderd met 1 bataljon, 1 peloton cavalerie, 1 batterij, 1 peloton genietroepen en ambulance; het geheel onder generaal-majoor Jamagoetsji; den linkervleugel onder generaal-majoor Prins Poesjimi, bestaande uit 1 regiment der 4e brigade (verminderd met 2 compagnieën), 2 pelotons cavalerie en eene batterij; de reserve, bestaande uit 1 bataljon infanterie, 1 batterij en 1 batal jon genietroepen (min 1 peloton) en peloton cavalerie; twee bataljons en peloton cavalerie als algemeene reserve, terwijl voorts een verkenningsdetachement was afgezonderd ter sterkte van 1 bataljon en 1 eskadron. Generaal-majoor Poesjimi verliet met zijn korps, één bataljon van het 5e regiment tot voorhoede bestemmende, te 5 uur vm. op den 30en Januari Wantsioentang en sloeg den weg in Westelijke richting in. Reeds spoedig werd de voorhoede onder vuur genomen door den vijand, die eenen heuvel ten N. van Loeankotsjoeang bezet hield. De artillerie kwam in stelling en hoewel de tegenstand hardnekkig was, slaagde men er in de Chineezen uit hunne positie te verdrijven. Vier veldstukken werden genomen. Twee compagnieën der voorhoede werden aangewezen om de vervolging op zich te nemen. Ter hoogte van Poenghiewo gekomen, werden uit een domineerend punt een groot aantal Chineezen waargenomen, die van uit Janghietoen in W. richting (1) Het geheeie schiereiland draagt dezen naam.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 416