402 Tevens werd gevraagd, den Schot Mc. Clure borg te doen zijn voor de getrouwe nakoming der bepalingen. Admiraal Ito gaf van dit schrijven kennis aan het hoofdkwartier te Hoesjen, doch willigde tevens de eischen in, behoudens de borg stelling: het woord van eer des Japanners zij den Chineeschen vlootvoogd genoeg. Den 13en richtte Ting een tweede schrijven met woorden van dank aan admiraal Ito, terwijl hij in een brief aan Li-Hoeng-tsjang de redenen der overgave uiteenzette. Daarna, de schande der capitulatie niet willende overleven, maakte de dappere admiraal een einde aan zijn leven. De bevelhebber der Ting-joeën en die der troepen op Lioekoengtau volgden hem in zijn heldengraf. Rusten zij in vrede! De admiraal Mc. Clure wikkelde verder.de onderhandelingen af. Voor het regelen der voorwaarden kwamen reeds genoemde Tsjing en de Taotai van Lioekoengtau, Nioe-Tsjang-poeng, op het vlaggeschip. De laatste, als zijnde de vertegenwoordiger der Chineesche troepen van land- en zeemacht, werd met de hem toekomende eerbewijzen ontvangen. Bij de onderhandelingen sprak Nioe in de Chineesche taalTsjing vertaalde in het Engelsch, terwijl deze taal weder in het Japansch aan admiraal Ito werd overgebracht. Een Japansch kapitein der artillerie, welke beide talen kende, was ter controle tegenwoordig. Na eene beraadslaging van enkele uren werd het volgende overeengekomen, waarvan wij volledigheidshalve den oorspronkelijken Engelschen tekst behielden. Article I. That a list of the names, functions, and ranks of all the naval or military officers, both Chinese and foreign, required to be transported in safety, should be produced. For foreigners their nationalities should also be mentioned. As to soldiers, clerks etc., only their numbers are to be assigned. Article II. That all the naval or military officers, both native and foreign, should pledge themselves bij a formal writing that they shall not reëngage in the present war between Japan and China.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 429