420 Padelarang. Padelarang, aan den hierboven genoemden grooten weg, daar waar de weg naar Krawang (Tjikao) dezen verlaat en mede aan den spoorweg BataviaBandoeng op +12 paal van Bandoeng en een half uur sporens van deze plaats verwijderd, behoort tot het district Tjilokotot en is de standplaats van den controleur van West- Bandoeng. Het ligt op 685 M. boven de oppervlakte der zee, evenals Tjimahi op den voet van den G. Boerangrang, nabij den Westelijken rand van het plateau van Bandoeng. Garoet. Garoet is de hoofdplaats van de afdeeling Limbangan, de stand plaats van een assistent-resident en de terminus van den zijspoorweg, die bij Tjibatoe de hoofdlijn BandoengTjilatjap verlaat. Het ligt op 710 M. boven de oppervlakte der zee in de vallei van de Tjimanoek, gevormd door de hellingen van den G. Tjikorai en den G. Kratjak ten O. en den G. Goentoer, den G. Kendang en den G. Papandajan ten W. Tjiandjoer. Tjiandjoer, de hoofdplaats van de afdeeling van dien naam en de stand plaats van een assistent-resident, het tweede station van af Buitenzorg van den spoorweg BataviaBandoeng, ligt op 459 M. boven de oppervlakte der zee op den Oostelijken voet van den G. Gedeh. Het is wijders het vereenigingspunt van de twee groote wegen, die van Buitenzorg naar de Preanger-Regentschappen voeren, de een (N.) overde ander (Z.) om en bezuiden den G. Megamendoeng (de laatste ook militaire weg geheeten). Soekaboemie. Soekaboemie is de hoofdplaats van de afdeeling van dien naam en de standplaats van een assistent-residenthet is het eerste station van af Buitenzorg van den spoorweg BataviaBandoeng. Wijders ligt het aan den Zuidelijken (militairen) weg van Buitenzorg naar de Preanger-Regentschappen op 600 M. boven de oppervlakte der zee, op den Z. voet van den G. Gedeh.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 449