422 vernementsregenmeters, te Garoet, Tjimahi en Padelarang door de stations-of haltechefs, wien daartoe een regenmeter van het model der Koninklijke Natuurkundige Vereeniging was verstrekt. 6. De papierstrooken, waarop de temperatuur der lucht was aangeteekend, werden maandelijks opgezonden naar het observatorium, daar terstond afgelezen en de aflezingen in staat gebracht. Deze aflezingen geschiedden om de 2 uren, zoodat voor de vijf plaatsen, waar gedurende 16 maanden het instrument is opgesield geweest, te samen tellende 486 dagen een aantal van 486 X 12 5882 waarne mingen is opgeteekend en te Tjiandjoer 4764 observaties. Bovendien werd voor eiken dag aanteekening gehouden van de hoogste en laagste temperaturen, die op de papierstrooken voorkwa men, zoodat te zamen 33924 uurwaarnemingen en 1766 maxima en minima in staat zijn gebracht. Deze oorspronkelijke staten zjjn niet bij dit rapport overgelegd, omdat hierdoor het aantal bijlagen noodeloos zou zjjn vermeerderd, terwijl minder uit deze staten zelve dan uit de bewerking daarvan kan blijken, welke klimaatsverschillen onder de zes genoemde plaat sen voorkomen. In de staten A. N°. 16 worden de gemiddelde temperatuuren gege ven, uitgedrukt in graden Celsius voor elke maand en voor elk der 12 uren, waarop de papierstrooken zijn afgelezen. In staat B. N°. 1 zijn de maandelijksche gemiddelden, zooals die voorkomen in de laatste kolom der staten A. overzichtelijk te zamen gesteld. Indien men hieruit de gemiddelde waarden berekent, geldende voor het geheele tijdsverloop Mei 1891 Mei 1892, dan vindt men voor de gemiddelde temperaturen der verschillende plaatsen de volgende onderling vergelijkbare getallen, gerangschikt volgens opklimmende reeks. Temperatuur. Tabel I. Garoet Padelarang 21°95 22°23

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 451