430 mogen als wijzende op verzadiging beschouwd worden, daar een hygrometer omstreeks die waarden minder accuraat aanteekent. Uit tabel D. N°. 3 blijkt hoe buitengewoon droog het in Juli, Augustus, September en October van 1891 is geweest, zoodat de inderdaad phenomenale vochtigheidsgraad van slechts 11 °/0 te Pa- delarang is waargenomen en dit meer dan eens, terwijl in dit opzicht ook Tjimahi, Tjiandjoer en Soekaboemi aan de algemeene droogte hebben deelgenomen. Voor het doel, dat in dit rapport wordt beoogd, hebben de overige verzamelstaten der betrekkelijke vochtigheid niet dat belang, hetwelk aan die betreffende de temperatuur moest toegekend worden; zij hebben aldus de moeite der vervaardiging niet geheel beloond, daar sterke, op den voorgrond tredende verschillen niet voorkomen en de kleinere verschillen, die men er uit zou kunnen afleiden, met den gezondheidstoestand in geen verband staan. Of overdag op de eene plaats de vochtigheid tot een iets lager cijfer daalt dan op eene andere, zal weinig verschil maken, zoolang toch des nachts de lucht met waterdamp ongeveer verzadigd is. Niettemin hebben wij het nuttig geacht deze staten hierbij te voegen, omdat het mogelijk is, dat anderen vragen wenschen te stellen, die hierin hare beantwoording vinden. 8. In de staten E. No. 13 zijn de gegevens samengesteld, die in staat stellen een oordeel te vellen over den regenval. De sommen genomen over alle 16 maanden, gedurende welke is waargenomen, zijn gerangschikt in opklimmende orde: Regenval. Tabel XII. PadelaraDg Bandoeng Garoet 2301 mM. 2440 2477 2713 3028 4326 Tjimahi Tjiandjoer Soekaboemi.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 459