OVER OPTISCHE TELEGRAPHIE. Nadat in 1884 in dit tijdschrift een opstel was verschenen over de vormen van optische telegraphie bij de genietroepen in Indië in gebruik, werd in den jaargang 1886 aangetroffen een uittreksel uit het verslag der practische oefeningen van dit korps over 1885, op hetzelfde onder- werp betrekking hebbende, meer speciaal over de ondervinding in laatstgenoemd jaar met deze wijze van gemeenschap houden. Verschillende stelsels van optische telegraphie waren toen echter bij ons nog in beproevingde optische telegraphie verkeerde hier in een stadium van opkomst, en de ervaring moest leeren, wat voor onze toestanden het meest doelmatig is. Door de geringe sterkte van ons korps genietroepen, en de daarmede gepaard gaande noodzakelijkheid, zoowel kader als minderen in vele verschillende takken van genie- dienst te velde te oefenen, waarvoor in andere legers afzonderlijke onderdeelen bestaan (spoorwegafdeelingen, telegraafcompagnieën, pon tonniers, pioniers), is het ook een vereischte, dat de in te voeren seinmethodes zeer eenvoudig zijnveel tijd behoeft dan niet aan de oefeningen in het seinen besteed te worden, om in de practijk toch van de optische telegraphie gunstige resultaten te kunnen verwachten. Eene afzonderlijke telegraafafdeeling werd eerst in 1890 opgericht, doch niet vóór medio 1892 was zij volgens formatie compleet. Die afdeeiing telt slechts 12 man, nl. 4 sergeanten- en 8 korporaals telegrafisten, doch het voortdurend compleet houden van dit kleine aantal eischt reeds veel inspanning, en een deel harer taak moet daarom ook door het overige deel van het korps vervuld kunnen worden. Wat den werkkring dezer telegraafafdeeling aangaat, daaromtrent geeft de bij A. O. 1894 N°. 19 aangekondigde Instructie voor de telegraafafdeeling van het korps genietroepen de noodige inlichting. Een der onderdeelen van die werkzaamheden is de optische telegraphie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1895 | | pagina 65