92 1 detachement mineurs en sappeurs en 1 ambulance. b. als centrumcolonne, om in Zuidelijke richting op te rukken, blijvende aan den rechteroever der Kroeng Daroe, in verbin ding met de linkercolonne werkende: het 6e bataljon infanterie, 2 sectiën kanons, 1 detachement mineurs en sappeurs en 1 ambulance, en c. als rechtercolonne, ter bescherming der rechterflank van de centrumcolonne, en op den linkeroever der Kroeng Daroe, op ééne hoogte met die colonne blijvende: het 2® bataljon barisan van Sumanap, 2 sectiën kanons, 1 detachement mineurs en sappeurs en 1 ambulance. Wanneer Mibouw, van vijanden gezuiverd, zal zijn genomen en bezet, zal het aldaar niet achterblijvend gedeelte der tegen die kam pong geageerd hebbende colonne mede Zuidwaarts voortrukken, zul lende alsdan vermoedelijk de compagnie mariniers overgaan bij de sub. c. aangeduide rechtercolonne. Gedurende deze operatiën zal van onze sterkten in Longbattah en het Oostelijk deel van Lohong zooveel mogelijk moeten belet worden, dat de vijand uit Pager Ajer en omstreken de te Mibouw aanwezige macht ter hulpe snelt. Op Mibouw mogen zij echter niet schieten en moeten zij zelfs ver mijden in die richting op den vijand te schieten, om onze eigen troepen door dat vuren geen schade te berokkenen. Het streng observeeren van den vijand en het hem afbreuk doen moet ook in acht genomen worden, nadat wij Mibouw zullen hebben bezet. Uit onze sterkten in de Westerlinie van en met Zuid-Setoe toten met Sinangri zal de vijand geoccupeerd worden in zijne tegenover ons gelegen stellingen, wanneer blijkt, dat hij daar in grooten getale aanwezig is. Onze in de Oosterlinie gelegen posten, zoomede die te Olehleh,

Indisch Militair Tijdschrift | 1896 | | pagina 107